možnosti:
-ekvitermní regulace (přijde mi zbytečná vzhledem k velké setrvačnosti podlahovky)
-prostorový regulátor v každé místnosti (zbytečné ze stejného důvodu, doladění lze provést manuálně nastavením průtoků)
-prostorový regulátor na zdi v 1 obytné místnosti
Díky. Asi půjdu nakonec do ekvitermu. Umístění čidla venkovní teploty plánuji na severní stranu jdomu, ale kam umístit vnitřní regulátor, který s ním komunikuje a je napojený na kotel? Také do nejstudenější místnosti, i když není obývací a chodit někomu do pokoje? Nebo to dát na vnitřní chodbu? Obývací pokoj je spojena s kuchyní, osvětlení východ, jih, západ, navíc tam bude výhledově krb, takže nevím, jestli by regulátor v tomto místě nezpůsoboval zimu ve zbytku domu (regulátor Bosch CW100). Díky.
Dobrý den,taky sem to řešil dlouho a nakonec dobře nastavil a spokojen. Termostat určitě do nejstudenější mistnosti,tzn.chodba.Mám stejné topení co vy.
@walckiers Ekviterm za Vás neubere topení, když bude svítit sluníčko, ani když si zatopíte v krbu. Z principu je to tedy nejméně ekonomické řešení. Pokud dáte prostorový regulátor do obytné místnosti, na slunce i na zatopení v krbu zareaguje snížením výkonu. Zima nebude, do vzdálenějších místností teplo doteče prostupem příčkami. S ekvitrermem mají některé značky obrovské problémy, například https://www.energoportal.cz/forum/ply... nebo http://kondenzace.kvalitne.cz/kks/vit... V obou případech bylo potřeba kotle důsledně nastavit tak, aby zbytečně necykovaly. Samo od sebe to nefunguje. Třeba budete mít větší štěstí :-)