Jaký polystyren na podlahové topení? Speciální?

Profilova fotka
Chtěla jsem se zeptat těch, co máte podlahové topení - zda jste dávali speciální pro podlahové topení nebo klasik? Nám nabídli na podlahové topení DEKPERIMETER PV - tak nevíme, zda je to nutné nebo stačí obyčejný POLYSTYREN EPS 100 Z? MOc to spěchá - budu ráda za informace. :)
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
já teda nevím, ale nám firma počítá klasický EPS pod podlahový vytápění :)
Odpovědět
Profilova fotka
My dávali všude, tedy i pod podlahové topení EPS 100 S. tedy kromě garáže a technické, tam je Styrodur (ale zas tam není podlahovka :-) )
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
@zdenkaj ... ahoj, můžu vědět, proč jste dali S polystyren místo Z? díky díky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
EPS 150 S. Rozhodně bych šla do něčeho lepšího, Z je ten obyčejný základní. Většina firem dává 100, bylo nám to také doporučeno, ale rozhodli jsme se pro 150.
Odpovědět
@lucijeje já se po tom teď trochu pídila, protože izolatér nám říká, že stačí 100Z a projektant nám tam dal 100S. A dočetla jsem se, že pokud je podlahové topení, tak se dává Stabil, protože Z nemá rád teplotní výkyvy, ale taky, že pokud je tam systémová deska pod podlahovým topením, tak stačí Z podlahový, protože systémová deska už ty teplotní výkyvy eliminuje. Pro běžné zatížení v obytných prostorech 100 stačí.
Odpovědět
@yess99 @kamilape ... ještě jsem to nezkoumala, ale je ten cenový rozdíl mezi 100Z a 100S nebo 150S nějak zásadní? děkuju ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lucijeje Cenový rozdíl je, proto tu 150S moc lidí nekupuje a je většinou na objednávku, ale cca 6 Kč/m2 jsem v celkových nákladech na stavbu ani nepoznala.
Odpovědět
Profilova fotka
my máme v projektu ten černý s uhlíkem
Odpovědět
@lucijeje Ono taky záleží, jak moc ho budete dávat, jak moc zateplovat. Pokud tam dáte 20 cm, tak je prý otázka, jestli si to nemůže sednout, pak doporučují třeba i XPS. A taky pokud se nedávají ještě systémové desky pod podlahové topení, tak by se ten polystyren měl pokládat ve dvou vrstvách a přikrýt spáry kvůli tepelným mostům. No a pak tam je taky malý rozdíl v tepelné v tepelném odporu atd... takže je to určitě nejlepší konzultovat s nějakým izolatérem nebo přímo s projektantem. No a pak si to prověřit :)
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme do podlah pod teplovodní podlahovku dávali všude XPS.
Odpovědět
@kamilape ... no budeme dávat v průměru 20 cm a to ve čtyřech vrstvách po 5 cm .... systémové desky nemáme, máme elektrickou podlahovku ... člověk z anhydritářské firmy mě včera přesvědčoval, že úplně stačí polystyren EPS 100 Z, tak nevím ... :-|
Odpovědět
@ykram ... a kolik cm té XPS jste dávali a v kolika vrstvách? díky
Odpovědět
Článek se načítá
@l_baruska ... a kolick sm toho černého budete dávat? a vrstev kolik? a typ? takhle je to řečeno moc obecně ;-)
Odpovědět
@yess99 @kamilape @ykram ... holky (a kluci), tak jsem znovu konzultovala otázku podlahového polystyrenu 100Z vs. 150S jak s projektantem, tak s anhydritářskou firmou a říkají: a) projektant - určitě by dal 150S, že pevnost 100Z je málo b) anhydrit firma - říkají, že použití podlahového polystyrenu EPS 150S z důvodu menší stlačitelnosti proti EPS 100Z je nesmysl. Použitím EPS 150S docílíme jen možnosti většího trvalého zatížení podlahy, které ale prý stejně nevyužijete. Nárůst náklady je cca o 10 tisích (a je potřeba říct, že ze 150S by měla větší marži, a přesto nabízejí 100Z). Navíc říkají, že 100Z se lépe přízpůsobí nerovnostem hydroizolace na základové desce, kdežto 150 S by pak neseděl na zemi celou svou plochou. Tak ke komu se přiklonit? K teoretiokovi či člověku z praxe? Raději ještě podotýkám, že polystyrenu budeme mít v podlaze 20 cm ve 4 vrstvách po 5 cm. a jakej je tvů názor @blacksr a @mr79? díky ;-) ;-) ;-)
Odpovědět
@lucijeje já bych se přiklonil k praktikovi. Sam jsem projektant, ikdyz v jine oblasti a vim, ze nelze obsahnout prakticke zkusenosti. Projektant si chce chranit zadek, proto to naddimenzoval.
Odpovědět
pokud je to pouze pochuzna podlaha, 100Z bohatě stačí. 150S jsem dal do garáže. A taky to bohatě stačí. konzultovano se dvěma projektanty a jedním stavařem. :) řeknu to takhle, ja jsem byl schopen to 100Zko pomalu vytáhnout zpod anhdyritu. Na nic ten anhydrit pořádně netlačí, spíše bych řekl, že to na tom polystyrenu `plave`.
Odpovědět
@l_baruska do podlahy? To snad určitě ne.
Odpovědět
@lucijeje no, tak to jste na tom jako my :) a babo raď :) a taky by mě zajímalo, jak zabránit při zateplení 20 a více cm tomu poklesu.
Odpovědět
@lucijeje tak aby si bola spokojna.. daj si prvych 5 cm 100S alebo 100Z a potom by som dal 150 S... :) 150 ma aj lepsie izolacne vlasnosti. 20 cm je uz v celku dost...a 150 izoluje lepsie o cca 10%. osobne idem do 150S a to davam 23 cm na cca 150 m2.
Odpovědět
@velman si predstav ze sedy existuje aj podlahovy 100S ale dokonca aj 150S a 200S.
Odpovědět
@lucijeje EPS 100 Z z hľadiska tlaku stačí. EPS 150 S má nižšiu lambdu a jeho pevnosť je naozaj predimenzovaná. Záleží teda od toho, čím sa topí - či vícenáklad do drahšieho EPS je rozumný. To sa zisťuje výpočtom. Čo sa týka nerovnosti podlahy, najlepšie je asi nasypať suchý piesok, aby EPS plával. Zaťažením poterom sa zafixuje a je to.
Odpovědět
Profilova fotka
@lucijeje 10 cm, ve dvou vrstvách 6 cm a 4 cm. Na to pak půjde deska na podlahové topení se "špunty" (3,7 cm) @velman ano do podlahy
Odpovědět
@blacksr .... nám anhydritářská firma hydroizolaci na desce zkoukla na místě a usoudili, že podsypávat pískem není třeba, máme to prý celkem rovné ...
Odpovědět
@mr79 ... to nás taky napadlo, ale to anhydritář říkal, že to určitě ne ... nemíchat různé polystyreny různých vlastností ... stě jít jedním směrem ... no a 100S a 100Z má stejnou únosnost? a podsypáváš pískem?
Odpovědět
@velman ... a podpískovával si to? pokud ano, i v domě i v garáži, nebo jen někde? díky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lucijeje http://blog.stavbaonline.cz/jak-vybra... Určitě bych šla aspoň do označení S, má delší životnost, je objemově stálejší, což je při výkyvech teplot u podlahového topení rozhodující.
Odpovědět
@yess99 ... děkuju ;-)
Odpovědět
myslím, že se tady pohybujeme v rovině teoretické. Tzn. rozdíl 100Z a 150S v zateplení podlahy v rámci ušetření peněz za teplo je nulový. Taktéž životnost. dnešní polystyren se už tak rychle neztrácí. Vemte si do ruky tužku a papír a spočítejte si to. Tepelný odpor 100Z a 150s, cenu za m2 a jejich rozdíl v 20cm skladbě. Nejenom že zjistíte, že nic neušetříte, ale vyhodíte peníze do podlahy. Navíc je to prostá fyzika. Tohle když dělá nějaký projektant, tak se buď jistí a nebo jednoduše "naceňuje" stavbu. Tzn, je placen procentem z budoucích nákladů na stavbu. A tak to udělá při 10 položkách a jde mu to do kapsy. 2lucijeje: podsypte jenom to, kde by se Vám polystyren případně houpal, nebo mezi trubkama apod. 2eyss99: polystyren je teplotně stálý, on se neroztahuje. Navíc při natápění podlahového topení na to jdete postupně. Nikdy do ní nehrknete 50 stupňů a jedem. začínáte topit na podzim a do podlahovky Vám jde 30-35 stupnů. to je rozdíl 10 stupňů oproti teplotě v místnosti. To není žádný velký výkyv.
Odpovědět
@velman ... jasně, je potřeba používat selskej rozum ;-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 letech
@lucijeje jak to prosím nakonec dopadlo? v projektu máme 100, ale betonář doporučuje dát 150. děkuji moc
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?