Sháním informace, jaký je rozdíl mezi levnějsimi a dražšími litinovými kamny? Koukala jsem, ze se daji koupit za 11 ,20, 50 tisic a moc se v tom nevyznám.Zajímalo by mě, zda by levnejsi litinova kamna - bez vymeniku vytopila mensi byt (60m2) nebo jsou spíš vhodnejsi jen na pritapeni do 1 pokoje. Jakou s tím máte zkusenost? Díky za reakce :-)
my máme konvekční plechové - tam prý vzduch proudí na rozdíl od litinových, kde teplo hlavně sálá.
krbovky nám topí v místnosti, kde jsou, část se pak dostane dveřmi na chodbu - ale kam z chodby vedou další dveře, tam už se teplo dostane jen minimálně.
@repos možná se to bude lišit na takových věcech,jako je výkon, přisávání vzduchu, jaký je to druh spalování, čím vším tam můžeš topit a tak, ale to jen má domněnka...
nejdulezitejsi je vykon. Ten si muzete spocitat na http://kamna.astranet.cz/shops/3790/d...
tam jsem se ptala i na radu ohledne vyberu a zapojeni do sopouchu. Mame kamna jako primarni topeni a vytopime s nima domek o 120m2 - zalezi jak mate byt cleneny. My mame otevreny prostor v prizemi a kamna mame v mistnosti kde jsou schody do patra a tak tam jde teplo. Jde udelat i rozvod tepleho vzduchu.
Dobrý den, ano, ano a ještě jednou ano... V příspěvku @xdasa1 je právě ta jedna jediná pravda, kterou zkrátka nelze s krbovými kamny ošálit. Efektivně nasdílet teplo do prostoru bez jakéhokoli aktivního rozvodu (vzduchu či vody, samotíží či s pohonem) lze POUZE tehdy, pokud jde dispozice interiéru příznivá pro volné proudění teplého vzduchu a zároveň je co nejvíce plochy mimo "stín" sálavého tepla. Dokonale to funguje v případě, že jsou kamna v obýváku a v jeho blízkosti je otevřené schodiště do patra.
Zkrátka je nutné se smířit s tím, že krbová kamna nejsou konstruovaná k vytápění, ale primárně k PŘITÁPĚNÍ. K vytápění jsou tu individuálně stavěná topidla (kamna a krby), u kterých existují už zcela jiné možnosti, ale také představují zcela jiné investiční náklady. Holt Fabií neodvezete ledničku z obchodu domů tak, jako dodávkou...