Stále uvažuji nad dvěma možnostmi:
Krbová vložka s výměníkem
Krbová vložka s rozvodem teplého vzduchu
Již se tu něco málo napsalo, ale nemá někdo shrnuty poznatky, nebo dokonce zkušenosti? Zajímaly by mě typy a také to, kolikrát v zimě opravdu topíte, abyste vodu ohřáli.
Za všechny tipy, informace a poznatky děkuji!
No asi je opravdu nejlepší, když napíšeš, má-li jít o trvalé / přechodné bydlení, zhruba konstrukci domu a evtl. ještě nějaké velikosti, výkony, ztráty...
Opravdu na takhle položený dotaz nejde odpovědět, mrkni do debaty která se tomuto teď 2 stránky věnovala ... Najdeš ji ještě v přehledu na 1. straně.
Mám naopak pocit, že se tu psalo o tomto hodně...
Hodně zdaru!
PF
V uvedeném tématu jsem moc zkušeností od uživatelů nenašel, proto jsem založil téma nové. IMHO na otázku, zda má někdo s touto problematikou zkušenosti lze odpovědět i bez těchto informací. Pokud ti ale přijdou nezbytné a informace mi poskytnete, rád je doplním:
Bydlení trvalé, novostavba, energetická třída A, výpočet na kotel 16kw, dům lze nalézt ve vyhledávačích pod názvem Riviera 205, úpravy minimální, spíše v suterénu ve smyslu zmenšení.
Měli jsme nejprve krbovou vložku s rozvodem vzducha a nedoporučuji podle mě je vždy lepší systém s vodou to máme teď. Jinak máme krb Hoxter 15kw a je dostačující i v těchto extrémních mrazech máme straší dům kde se letos udělala přístavba podkroví a vytápí tedy 2*70 m2 a zcela bez problému.(zateplená pouze střecha jinak bez zateplení) Máme tedy k tomu i akumulační nádobu 1000l a když se netopí je možné dotápět elektropatronami v ní. Měli jsme štěstí ještě jsme na ní chytli dotaci zelená úsporám. Jinak u nás se topí denně protože jsem doma a v těchto mrazech jedeme od rána pokud bylo okolo nuly stačilo zatopit po obědě.