Odpověď na příspěvek od vladimir_sacha:
Já bych udělal takový rozvod klidně z HT trubek a… @vladimir_sacha .... tak nejak me napadla tahle dvojka :))Odpověď na příspěvek od amores:
Dobrý den, Změnili jsme primární zdroj tepla na k… @amores Myslet si u lokálního topidla , že budu mít všude stejnou telotu je nesmyslné . To jste si měl pořídit kotelnu a radiátory . Pokuď mám kamna , musím tomu uzpusobit návrh domu . Tedy vyházet zbytečné chodby a mít jednu velkou místnost a pak ložnice které budou chladnější (což je dobře)Odpověď na příspěvek od jendad:
@amores Myslet si u lokálního topidla , že budu … @jendad Ale on má velkou místnost a chladnější pokoje. Nicméně chce teploty více přiblížit. Rekuperace je na to málo a chce přidat teplovzdušný rozvod. Minimálně by to chtělo zjistit, jestli nový teplovzdušný rozvod neovlivní chování stávající rekuperace.Odpověď na příspěvek od jendad:
@amores Myslet si u lokálního topidla , že budu … @jendad reagujeme na změny situace. Krb nebyl zamýšlen jako hlavní zdroj tepla a dokonce z počátku nebyl ani instalován. Proto měnit dispozici je nereálné. Proto chceme srovnat teplo alespoň v dětském pokoji. Varianta dvou motorů není úplně špatná, jelikož mohu tahat dvoje nezávislé rozvody a motor tak bude obsluhovat pouze jednu část. Co se načerpá do pokojů se přes otevřené dveře snad dostane zpět. Ale určitě by bylo fajn ověřit u vzduchotechniky ovlivnění rekuperace. Nepočítám ale že by se teplo od krbu tahalo dlouho - očekávání je 1-2 hodiny provozu. Ale nedokážu určit, jak blízko nebo daleko od reality jsem. Děkuji za další informace @jirkajiriOdpověď na příspěvek od sahrazad1:
Teplovzduch není zrovna moc zdravý způsob rozvodu… @sahrazad1 Není problém tam umístit něco jako geotextilii jen na konec a mřížku....Odpověď na příspěvek od sahrazad1:
Teplovzduch není zrovna moc zdravý způsob rozvodu… @sahrazad1 pročetl jsem si článek a obsahuje informace o jiném druhu rozvodu tepla, než jaký mám v úmyslu. Krbová kamna Evora Akum ohřejí vzduch v místnosti, bez komor apod. a teplý vzduch stoupá přirozeně ke stropu. Zde jej aktivně dopravním/rozdělím do dalšího pokoje. Nedojde tak k aktivnímu prohánění vzduchu kolem těla kamen. Cílem tedy není aktivní ohřev vzduchu - teplovzdušné rozvody, ale pouze promíchání vzduchu s vedlejší místností. Stejný efekt to má, když děti aktivně běhají po domě. Popravdě jsme se báli změny vytápění právě z důvodu prachu, ale po denním topení za minulý rok se prašnost nijak nezvedla. V tom nevím zda pomáhá rekuperace. Díky tomu nepřikládám k zaslanému článku tolik váhy. Rozhodně ale za zvážení stojí z jakých trubek rozvod udělat. Díky tomu, že nepůjde o rozvod "horkého" vzduchu, za zvážení stojí PVC trubky pevné konstrukce, které mají hladké stěny a když by došlo na údržbu, jde to čistit a ohledně odporu vzduchu to má mnohem lepší vlastnosti. Ale zde se zase bojím hlučnosti. Rozhodně ale děkuji za poslaný článek, obsahoval spoustu dobrých informací.Odpověď na příspěvek od jirkajiri:
Každopopádně bych se poradil s těmi, kteří u Vás … @jirkajiri ověřeno u vzduchotechnika. Propojení na výměnu vzduchu není problém a fungovat to bude, jen mne upozornili na motor, který byl do 40 °C. Zapojení dvou motorů do každé místnosti zvlášť je lepší řešení ještě k tomu když se vybere dvouotáčkový a tichý. Jediné co teď ještě řeším je volba potrubí - jestli flex nebo pevná konstrukce.