Dobrý den.
mám zkušenost s dva roky starým tepelným čerpadlem vzduch-voda od českého výrobce - Hotjet 11ASK s EVI a šlape jak hodinky, TZ 9,5 kW při -15 C, Cena je teď bez slev 128 800 Kč bez DPH viz ceník http://www.hotjet.cz/files/Hotjet_cen... k tomu si připočtěte + nádrž 250 l smalt cca 13000 + montáž 15000-20000 Kč. Podle vyučtování za elektřinu návratnost mé investice oproti elektrokotlu bude cca 5,5-6 let.
Kdybych si měl vybrat mezi NIBE a ACOND tak si vyberu NIBE, z důvodu, že ACOND je s největší pravděpodobností dovážený z největší asijské ekonomiky, takže kvalitativně nemůžu hodnotit. A nebo počkejte cca měsíc mám informaci od servisu, že Hotjet bude mít velmi výkonnou novinku vzduch-voda ale počítejte, že bude dražší než ASK.
Máme ACOND 12kW a TZ také cca 9kW. Máme ho 3 roky a elektroohřev jsem měl zapnutý 2 dny. Jinak dnes se vše dělá v asijských zemích a pak se to někde smontuje :-)))
dnes se určitě vše nedělá v asijských zemích... výměníky SWEP se vyrábějí ve Švédsku, kompresory Copeland se vyrábějí v USA a mohl bych pokračovat Carel, Siemens, Ziehl Abeg, Grundfos, Halm...
Já mám ty ztráty necelých 9kW a z toho jsou cca 3kW větráním. Počítám, že by mě mělo stačit i ACOND 8kW. Teda doufám, aby zbytečně nejel el.kotel. Chci se zeptat, po třech letech užívání ACONDU, jestli byste dnes volil jinak a popř.proč? Jaký mají přístup už k získaným zákazníkům? Díky
@matheaa když máte 9kW ztráty tak bych volil 12kW ona udávaná hodnota je stařená k +5 nebo k 0 a vaše ztráty jsou stažené podle podnebí k teplotě cca -15. Proto výkon TČ při - 10 bude třeba jen 4kW a ostatní bude nutné dotopit elektrikou. Jaké je cenové nevýšení mezi 8kW a 12kW?
Rozdíl v ceně je cca 20 000 Kč. Topný výkon TČ8kW při -7/35 je 5,9kW. Ztráty jsou při -15°C 9kW (z toho cca 3kW větráním). To znamená, že po většinu roku by to TČ 8kW mělo stačit. Má citelně menší spotřebu a nevím jestli by se těch 20tisíc vrátilo.
@janek84
Co to tady píšete proboha. Acond je kompletně montovaný v Milevsku. Ano používá i komponenty asijských výrobců, ale i kompresory Coppeland jsou montované v číně jako Sanyo. Výměníky mají ze švédska.
@janek84 Tepelná čerpadla ACOND vyvíjíme a vyrábíme v jižních Čechách v Milevsku. Ozvěte se mi na email hanus(zavináč)acond.cz a přijeďte se podívat. Více informací a fotky z naší výroby v Milevsku najdete zde: http://www.tepelna-cerpadla-acond.cz/...
@matheaa Pan janek84 píše, že je ACOND pravděpodobně dovážený. Takové nepravdivé tvrzení nás s kolegy velmi mrzí. Tepelná čerpadla ACOND vyvíjíme vyrábíme v jižních Čechách, používáme i české díly. Klidně přijeďte na kávu, rádi Vám firmu ukážeme. Fotky z výroby najdete tady: http://www.tepelna-cerpadla-acond.cz/...
@matheaa Osobně bych investoval prvotně do úprav domu (lepšího zateplení), abych ztráty snížil z 9 kW na cca 6 kW (čím níže, tím lépe) a níže a pak bych aktualizoval výpočty zda je tep. čerpadlo potřeba.
Zdravím,
pro náš rd jsem po dlouhém filtrování skončil u Acond a Schlieger, Kvalitativně i cenově mi přijdou stejné, Acond je pro mě přesvědčivější.
Pan janek84 píše něco o Hotjetu, ten mne ze začátku také zaujal, ale byl jsem vyveden z pokušení několika nezaujatými lidmi, po vyslovení Hotjet se jen zasmáli se slovy,"s tím jsme to zkusily, a do 5 let jsme skoro všude měnily a reklamovali, a už nikdy více", to je ta "pravá čína", možná montovaná v Čechách ale kvalita odpovídá ceně. S podobnou reakcí jsem se setkal i u dalšího cenově výhodného TČ Revel-Pex.
Nechci výrobky nějak hanět, ale je zvláštní že např nabízejí výměnu scroll čerpadla("srdce" TČ) řádově 5-10x levněji než jiní dodavatelé. Tímto se sami prezentovali v zaslané cenové nabídce.
Cena je velké lákadlo, ale trocha technického uvažování a selský rozum rozhodl.
@vodak01 Nevím přesně z jakého kraje paní pochází, ale u nás je průměrná teplota v zimním období 2°C. Pokud tedy mají pri -15°C TZ 9 KW tak průměrnáTZ se bude pohybovat podstatně dost níže. A tak výkonné TČ bude stoprocentně cyklovat tzn. častý start kompresoru. Omlouvám se, ještě jsem se na to cerpadlo nedíval, třeba mají i snížení výkonu v nastavení, nevím zda je fix nebo invertor, ale i kdyby bylo invertorové tak by byl celý invertor k ničemu. Velký výkon nízké TZ. Možná by pomohla dost velká akumulace, ale opravdu jen možná. Každé TČ má svůj bod bivalence, takže pani se nemusí bát i podstatně menšího výkonu. Zkuste se poptat v Acond, předpokládám, že Vám nedají zapravdu. Nejsem přímo z oboru, ale věnuji se MaR regulaci a s TČ se potkávám docela často. Je to pouze můj názor a zkušenost. Jistě to nikomu vymlouvat nebudu. Mějte se.
@petr1984@vodak01
Acond je fixspeed, který by se měl dimenzovat tak max. na 80% vypočtených TZ .....z dpvdu jak pše petr1984 .... tudíž 12 kW je předimenzováno, tudíž bude víc cyklovat a bude tam o něco zvýšené opotřebení , Pro tuto TZ je ideální 8 kw Acond (který je i z principu úspornější, protože má jen jednu vrtuli) a je tam i nemalá úspora na pořizovací ceně
Těch pár dní se silnými mrazy , kdy by TC nestíhalo, pokryje vestavěná elektropatrona - v celoročním pohledu je náklad na tento dotop nula nula nic. Případně kdo má krb apod, může tomu pomoci i takto a dotop vůbec nezapínat
@vodak01 aha, vy máte aku nádrž, to nezaznělo .... takže asi máte i radiátory. To samozřejmě cyklování sníží. Nicméně přesto je to fakt zbytečně předimenzované, na fix-speed,
Acond 8 kW dává při -15C výkon cca 5 kW, při -7C výkon 6 kW, při +2C už přes 7 kW .... tzn. velmi nahrubo bude dotop potřeba při poklesu teplot, v případě tazatelky, při poklesu tak pod -9C. Počet takových dnů bude za celý rok na jednociferné hodnotě.