Topeni v RD, jaké vybrat?

mame dilema. Rozhodujeme se mezi krbovou vlozkou s vymenikem napojenym na radiatory v 2NP a teplovzdusnym topenim. Mame novostavbu, sklep s radiatory, 1NP, podlahove topeni a zebriky v koupelne a pradelne a 2NP podlahove - kotel automaticky na tuhe palivo. v 1NP je krb ktery jsme premysleli napojit do systemu - v 2NP jsme chteli dat radiatory. Ale co kdyz bude nejaka kalamita napr. vypne proud ( jsme v male vesnici, kde jsou obcasne kalamity bezne, co kdyz to bude na dyl? Pro takovou situaci zvazujeme krb s pruduchy. Prosime o nazor v teto situaci. Dekujeme.
Odpovědět
Bydlime na horach, momentalne po krk ve snehu. S prichodem podzimu strategicky rozmistuji svicky, casto vypne proud (nejdele si pamatuji 2,5 dne v prosinci protoze mrzlo a padaly stromy=kalamita). Topime automatem na pelety, ustredni topeni... Barak postupne vychladaval, ale to neni zadna hruza. Horsi bylo, ze neslo cerpadlo na vodu (pet lahvi wc nesplachnete). Mate na mysli jeste jine katastrofy? :-N
Odpovědět
No ta voda je problem to chapu. Jak jste prezili na horach dva a pul dne bez topeni?
Odpovědět
@olivie82 nic hrozneho, dum byl naakumulovany, postupne chladl a my se vic oblekali. Navic vetsinu dne je clovek stejne v praci, periny mame perove :-) . Byla jsem rada ze trvam na varne desce na plynovou bombu (horky caj je taky fajn). Ve sklepe jsme meli el. centralu, kterou jsme ani nezapojili.
Odpovědět
Ja si pamatuju na detstvi pri svickach a kamnech v kuchyni a vube by mi to u krbu nevadilo, no kazdopadne to stale resime zda pruduchy nebo napojit do systemu v novem RD. Pritel je celkem nalomeny temi kalamitami.
Odpovědět
Pro takové kalamity bych pořídil vhodnou UPSku, kterou v případě delšího výpadku můžete živit i z auta. Nebo jak píše @kafr pořídit malou elektrocentrálu. Rozhodně bych nedělal krb jen pro "co kdyby". Jinak moc nevěřím že je někde v ČR lokalita, kde jsou pravidelné dlouhodobé (třeba 3 a více dní) výpadky elektřiny.
Odpovědět
Bylo nam receno, kdyby vypadla elektrina a my topili v krbu muze se stat, ze celej system vyhori. I to nas navedlo na to premyslet nad pruduchama. Take pak cena, asi o 60tic rozdil. Jake jsou dalsi rozdily? Nevyzname se v tom a snazime se sehnat informace a situaci zhodnotit.
Odpovědět
Zdravím Pro ten případ "nouze" nebo "přechodné období" bych volil kamna na TP bez rozvodů do vody a vzduchu, (teplovzduch) jistě asi nevytopí všechno, ale na těch pár dnů a je-li možnost ponechat otevřené dveře....Případně lze-li to, ještě jedna.(pro větší pokrytí plochy) Užívat by se jinak nemusela, výhodou je jednoduchost, nekomplikovanost, spolehlivost, levnost (pokud nekoupíte třeba kanady za padesát a víc tisíc že) nenáročnost na prostor, vyměnitelnost kdykoli za jakákoliv jiná dle potřeby, nebo lze mít i schované a "napíchnout" jen pokud je třeba....Bral bych to jako "zálohu" tzn. komfort třebas nebude takový jako u centrálního zdroje kde se teplo dostane úplně všude do nejzakřivenějších a nejvzdálenějších koutků ale dalo by se normálně fungovat..........další výhodou je nezávislost na elektřině nebo jiném zdroji. Čili když se "pokazí centrál" např. radiátor či cokoliv jiného je to další nezávislý zdroj, byť tedy nevytopí tak úplně vše jako třeba s teplovzdušnými rozvody ale zase odpadají problémy se zanášením prachu filtry apod. Jistě jednoduchá levná řešení mají své nevýhody, ale také výhody......
Odpovědět
Profilova fotka
@olivie82 jak to myslite, ze system vyhori?
Odpovědět
Profilova fotka
@olivie82 ja bych se pruduchum vyhnul - zvuk/prach, sestrenka ma nad obyvakem loznici a v podlaze maji pruduch - oteviraci kus podlahy, kterym se da pustit teplo do horniho patra, kdyz je potreba, jednoduchy, levny, nepokazi se .-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?