Co u vás myje myčka?

Zobraz úvodní příspěvek
Jen mě tak napadlo, co všechno myjete v myčce? Já dnes váhala, zda do ní strčit silikonový vál, nakonec strach zvítězil a ty ruce jsem si tedy namočila :-N Já už v ní myla snad všechno - z lednice ty skleněný police, smaltovanou formu na velikonočního berana, spoustu nerezového nádobí co mi v ní zrezlo :-D nemám odvahu na teflonovou pánev, ale určitě za chvíli vyzkouším i formičky na cukroví, jen musím ještě vymyslet jak na to... :-)
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
Doma myčku nemám, jen v práci. A tam do ní dáváme naprosto všechno.. plastový, skleněný, nerez. A všechno funguje normálně dál
Odpovědět
@reruna ... dávám tam všechno! ;-)
Odpovědět
@reruna taky tam dávám vše.
Odpovědět
Profilova fotka
kromě dřevěnýho prkýnka a motoru robota snad všechno :-D dokonce i friťák.. ;-) jo a ještě kromě keramické pánvičky, tu si šetřím.. :-)
Odpovědět
určitě do myčky nestrkám: papírové krabice, syna, ohlodanou psí kost, detonátor z granátu, otevřené pivo, babiččinu protézu (i když by ji leštidlo určitě dobře vyblejskalo :)), růžičkovou kapustu, ložiska, sousedovu kočku a jiné věci. Zkouším tam strkat nádobí a s tím věci související: sousedova psa, vibrátor, defibrilátor (jen když až moc dobře funguje vibrátor), tupeskou keramiku (snad to ty barvy jednou vymyje), dostihy a sázky (peru špinavé peníze z koníčků) a hlavně svoji hlavu (červená se z nevhodných příspěvků).
Odpovědět
My do myčky nedáváme dřevěná prkénka, vařečky a další dřevěné věci, ale také nože, ty se prý tupí. Jinak tam dáváme myslím vše. Ale zase nemáme drahé nádobí, spíše teď v začátcích hospodaříme s tím, co jsme kde posbírali, ani to kupované není bůhví co, takže když sem tam třeba nějaký příborový nůž zrezaví, neřeším to.
Odpovědět
Profilova fotka
Všechno, nic se nepředmývá, dřez je akorát na napouštění vody
Odpovědět
Profilova fotka
@xvitk101 Souhlas s tím "pačuchem", takže jsem se odnaučila tam dávat dřevo, plastová prkýnka jsem vždy smyla v ruce, takže to je v poho a jinak dávám vše :) I malovaný věci (nemáme teda žádné sváteční servisy). Aspoň bude časem důvod obměnit design :-D
Odpovědět
Do myčky nedávám věci, co by mohly reznout, a teflon. Jinak vařečky tam dávám, prkýnka taky, ale vím, že to není ideál.
Odpovědět
@velman :-)
Odpovědět
Diky za reakce, jsem se trochu uklidnila :-D
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 9 letech

Odpověď na příspěvek od velman:

určitě do myčky nestrkám: papírové krabice, syna,…
@velman 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Odpovědět
Článek se načítá
Nedáváme dřevo, jemné sklo, teflon - postupně ho to sežere, nože - tupí je to a začnou reznout, damaškové nože zreznou hned, silikonové formy se nám často zdeformovaly.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od pavelpk:

Nedáváme dřevo, jemné sklo, teflon - postupně ho …
@pavelpk Zaujímalo by ma, kde kto prišiel na to, že sa nože v myčke tupia? Akým mechanizmom sa tupia? Nerezové nože predsa nemôžu v myčke zreznúť a ak áno, tak nabudúce nekupujte na aliexprese.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od roman_:

@pavelpk Zaujímalo by ma, kde kto prišiel na to, …
@roman_ Prý jsou ty tablety někde příliš abrazivní. U nás taky nedáváme do myčky nože, jinak tam dávám vše. Hrnce a pánve jsem schválně kupovala tak, aby směly do myčky. Dávám i dřevěné vařečky a stále mi řadu let slouží.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od bayt:

@roman_ Prý jsou ty tablety někde příliš abrazivn…
@bayt To je všetko "prý". Ja by som chcel vidieť nejaký článok, zdroj, štúdiu, kde toto skúmali, pretože som to hľadal a nikdy nič nenašiel. Že by kvalitný oceľový nôž zatupil čistiaci prostiriedok, to mi príde proste divné. To skôr to drevo by som tam nedal, drevo na rozdiel od kovu do seba tie čistiace prostriedky nasaje a nevypláchne sa. Nezničia sa, ale bohvie čo sa z nich potom uvoľňuje.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od roman_:

@bayt To je všetko "prý". Ja by som chcel vidieť …
@roman_ hm, to me nenapadlo, ale zas to by nasaklo i veci z vareni, ne?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od bayt:

@roman_ hm, to me nenapadlo, ale zas to by nasakl…
@bayt Áno, drevo nasiakava aj veci z varenia, máme preto iné varešky na slané a iné na sladké jedlo, pretože sa to z toho nedá nikdy dokonale vymyť.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od roman_:

@bayt Áno, drevo nasiakava aj veci z varenia, mám…
@roman_ tak to my nemame :o
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od roman_:

@pavelpk Zaujímalo by ma, kde kto prišiel na to, …
@roman_ Přišel jsem na to úplně normálně. Prášky do myček jsou alkalické a především ty ekobio jsou narvané uhličitanem. Kombinace s párou a solí zcela lehce dojde ke korozi minimálně na ostří. Levné nože naopak často vydrží, protože jsou ze čtyřkové nerezi. Osobně mám nože z oceli Elmax. Není moc odolná proti korozi, ale do myčky je stejně nedávám. Je ale fantasticky odolná a drží ostří a je ještě jakž takž normálně ostřitelná. Pak mám nějaké nože z damaškové oceli a tam není nerez vůbec. Jsou to normální niklová ocela a uhlíková ocel a to by myčku asi nepřežilo. Nikdy jsem to nezkoušel a nemám to v plánu. Nejsou z nerezu a jsou to asi moje nejlepší nože. Nože do myčky prostě nepatří. Osobně bych to tam nedal nikdy už jenom proto, že třeba VG10 obsahuje kobalt. Ten se jen tak neuvolní, ale alkálie ho z ostří mohou loužit ven. Pak to ulpí na ostří a někdo si s tím nakrájí ovoce....no fuj.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od pavelpk:

@roman_ Přišel jsem na to úplně normálně. Prášky…
@pavelpk No konečne nejaké konkrétnejšie vysvetlenie. Tak to budem radšej kupovať tie lacné nerezové, ktoré prežijú čistiace prostriedky. Zas tak vyhranený na kvalitné nože nie som.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?