Já myslím, že to povolení k odběru je součástí procesu stavebního povolení k vybudování studny. Přednedávnem jsme vyřizovali stavební povolení na studnu, byl to několikastupňový a několikaměsíční proces, kdy jsme střídavě žádali o různá potvrzení od vodoprávního úřadu a stavební úřadu. Stavební povolení je vlastně povolení k odběru podzemních vod. Takže pokud je studna povolená a zkolaudovaná, povolení k odběru byste měli mít...
@kateeka součástí stavebního povolení to bohužel není. taky jsme si mysleli že ano, ale vyvedli nás z omylu :-/ tak, že teď se s tím nějak peru. Mám nás naštěstí na starosti velmi vstřícný úředník tak to snad nebude těžký :-)
Akorát to řešíme také. Je to takhle:
1) jdete na stavební úřad k územnímu řízení. Jde v podstatě o umístění studny, zda není někde v ochrannym pásmu, nekříží to něco no a starý známý sousedský souhlasy. SÚ obesílá zúčastněné (pokud je tam větší počet a nějaký specifický věci,tak se to dělá veřejným oznámením) - ti všichni pak mají lhůtu na vyjádření. Když to všechno proběhne hladce, dostanete souhlas, který 15 dní musí nabýt právní moci (šaškárna - pozn.)
2) s územkem jdete na vodoprávní, kde (jdou i zároveň) jdete požádat o stavební povolení ke studni (studna je prostě stavba) a souhlas s odběrem podzemních vod. Při stavebku řešej stavbu jako takovou, parametry apod., při souhlasu s odběrem posuzujou vlivy Vašeho (předpokládaného) odběru na zvodeň, případně omezení atd. Tady dokládáte už projektovou dokumentaci, hydrogeolog.posudek.
Někdy to chtěj všechno už i při tom územku, ale prý ne všechny SÚ. Někdy k územku stačí pouze tzv. záverečná zpráva (taková zjednodušená zpráva hydrogeologa)