:)) my jsme měli za dveřmi dva menší hasičáky, do každého podlaží jeden,,, ale je to v požární zprávě - musí být podle toho a hlásič - to je docela věda, zrovna jsme to studovali,,, to bude záležet na úředníkovi,,, nám stačily dva!
@verunka01 Do klasického zděného domu normálních rozměrů (10x10) stačí jeden hasicí přístroj. Nejlépe práškový s hasicí schopností 34A, většinou 6kg. A co se týče požárního hlásiče, tak by měl stačit taky jeden. Většinou se umisťuje v případě patrového domu do nejvyššího místa (např. na stropě nad schodama) a v případě bungalovu do chodby ve spací části. A pokud vím, tak v případě garáže, patří jeden i tam. ;-) Ale tyto údaje by měly být v té požární zprávě.
Ty jo. Když čtu ty příspěvky, že stačí jeden, tak mi máme osazeno hlásičů asi 6. Ještě nekolaudujeme, takže o hasícím přístroji nic nevím. Obytná část je velikosti 12,5x7,5m včetně zateplení s patrem.
@evelynka25 Naši teď budou kolaudovat a mají bungalov 4+1 a stačí jim jeden hlásič. Takže si myslím, že těch vašich 6 je fakt moc. :-D Ale možná taky záleží na tom, jestli máte dřevostavbu, roubenku atd. Radši koukněte do požární zprávy, tam by to všechno mělo být a nebo zajděte na stavební úřad se zeptat, kolik toho budete potřebovat na váš dům ;-) .
@alcar Máme zděný dům. U kluků jsou dřevěné galerie s přiznanými kleštinami. Myslím si, že pracovali podle požární zprávy. Každopádně, už tam jsou osazené.
Zdravím,
nedávno jsem kolaudoval rodinný dům s garáží a potřeboval k tomu 1x hasicí přístroj práškový 34A a 1x autonomní hlásič požáru do rodinného domu a 1x hasicí přístroj s hasební schopností 183B do garáže. Upozorňuji na to, že je potřeba mít hlavně u hasicího přístroje platnou revizní zprávu, jinak Vám to nezkolaudují. :-) Vše jsem našel např. zde: http://kolauduji.cz a v klidu jsem díky tomu zkolaudoval. ;-)
Dobrý den, autonomní požární hlásič, tedy kouřák s vlastní baterií a sirénou má jedinou povinnost a to vzbudit Vás a vyhnat z baráku v případě nějaké nepohody. Tedy je vhodné ho mít, jak už bylo uvedeno, v nejvyšším místě domu nad schodištěm - rozuměj tak, aby v případě výměny baterie se nemuselo stavět lešení. (Tedy nad podlahou, ne nad schodištěm.) a v případě kotelny na plyn nebo tuhá paliva (tedy s plamenem) i v blízkosti kotle. Protože v garáži nespíte, nemám povědomí, že by bylo v garáži nutné, to neznamená, že tam není vhodné. (Vím o rodinách, které po kolaudaci kouřáky sundaly.) Pokud však uvažujete i o zabezpečovacím zařízeni majetku EZS a myslíte to s kouřáky vážně, doporučuji autonomní detektor požáru s kontaktem, tedy do bodu umístění zavést kablík od ústředny EZS a použít autonom s relátkem.
http://www.rosch2dis.cz/op413-rm-auto...
Kontakt bude informovat o problému EZS i v době Vaší nepřítomnosti a informovat Vás o problému i v době Vaší nepřítomnosti, nejčastěji SMSkou, prozvoněním telefonu, ale i mailem nebo přenosem po LANce do aplikace v mobilu.
Ještě bych doporučil, namontujte na strop patici, detektor nechte v igeliťáku v krabičce dokud nebudou dokončeny VŠECHNY stavební práce. Jde o optický systém a zaprášení optické komory znehodnotí detektor a zajistí spolehlivě vyhlašování falešných poplachů.
Ještě dodám, že v případě použití EZS můžete použít i detektory "neautonomní", tedy napájené z EZS a vyhodnocení proběhne v ústředně EZS, ty jsou do garáže vhodné a dají se použít i v dětském pokoji, kuchyni, ... , jejich počet pak závisí na Vás a na tom jak jste paranoidní (v dobrém slova smyslu - starší rodiče, divočejší děti) a není odvislý od Požární zprávy.
@mrblackpa jen doplnim - pozarni zprava stanovuje MINIMUM pozarnich hlasicu. ja bych osobne volil radeji vice nez kolik je povinnost. Samozrejme ne v kazdem pokoji, ale tam, kde je riziko manipulace s ohnem - treba svicky atp...