Odpověď na příspěvek od nataliak123:
Dobrý den všem, prosím, poradil by někdo jaký mus… @nataliak123 Je na to na netu milion článků, zkuste Google a do 15 vteřin víte všechno. Třeba takhle: https://www.google.com/search?q=strom...Odpověď na příspěvek od lena74:
Vzdyt to je krasne. Muzete se zkusit se sousedem … @lena74 Naprostý nesmysl. Žádné vyčíslování ani vymáhání nehrozí. Ochranné pásmo existuje jen u památkově chráněných stromů. Ještě taky může být u stromů, které jsou součástí inventarizace u vyhlášených projektů. Takže jen zbytečně píšete o tom, o čem nic nevíte.Odpověď na příspěvek od jozkakomosny:
@lena74 Naprostý nesmysl. Žádné vyčíslování ani … @jozkakomosny no nevim, jak vy. Ale ja jsem dendrolog a zivim se mimo jine i posudky na dreviny. Takze ochranne pasmo existuje u vsech stromu. Obecne je dano zakonem 114/92. Norma na ochranu drevin na stavenisti toto pasmo urcuje presne. Velmi zhruba je cca pod korunou stromu. Bezne se to pouziva v ruznych sporech a take pri povolovani stavebnich praci v korenovem systemu. Pochopitelne nevim, jestli soused tazatele toto vi, ale ja bezne starostum radim, at to vyuzivaji.Odpověď na příspěvek od lena74:
@jozkakomosny no nevim, jak vy. Ale ja jsem dend… @lena74 Zákon o ochraně přírody se krajiny, který uvádíte, žádným způsobem nestanoví ochranná pásma stromů, kromě stromů památkově chráněných. A takový plot nezasahuje nijak do chráněného kořenového systému. Vztahovat na to ochranu dřevin na staveništi je nesmysl.Odpověď na příspěvek od lena74:
Ok, tak se podivejte do normy čsn 839061 na bod 4… @lena74 Pokud s těmito předpisy pracujete, tak musíte vědět, že nejsou právně závazné. I ČSN mají pouze doporučující charakter, pokud nejsou výslovně uvedeny v právním předpisu (zákon, vyhláška).Odpověď na příspěvek od lena74:
Ok, tak se podivejte do normy čsn 839061 na bod 4… @lena74 A navíc porovnáváte neporovnatelné. Tazatelka má plot, kde zásah do země jsou jen díry na sloupky. V našem případě u toho stromu asi tak dvě, možná tři. To má být jako normou uvedený zásah do kořenového systému? Jinak jsou to jen na zeminu položené podhrabové desky a drátěnka. Takže o jaké ochranné kořenového systému to tady spekulujete? A vytahujete tady standardy ochrany, které se používají při projektování staveb. Navíc v našem případě se jedná jen o odstranění větví přesahujících na jiný pozemek.Odpověď na příspěvek od lena74:
Vzdyt to je krasne. Muzete se zkusit se sousedem … @lena74 Zrovna vŕba určite nerastie desaťročia. Sused urobil na veľkej vŕbe radikálny rez (nechal iba kmeň do výšky cca 4 m) a do 5 rokov bola v plnej kráse zase s korunou v priemere cez 10 metrov.