Zahradní domek na zemních vrutech

Zdravím, kolik a jaké bych potřeboval zemích vrutů, kdybych chtěl na nich postavit zahradní domek ze dřeva cca 28 m2 v mírném svahu. A ještě dotaz, je problém s montáží vrutů v blízkosti stromu ( smrk). Děkuji
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od milda72:

Zdravím, kolik a jaké bych potřeboval zemích vrut…
@milda72 To přece záleží na nosné konstrukci podlahy, na zatížení a jeho rozložení. Jak máme vědět, jak to máte navrženo? Takže dovedu si představit tři nosné trámy, na kterých bude podlaha, a každý trám na třech vrutech. Ale zřejmě toho bude mnohem víc, třeba 4 trámy po 4 vrutech... Nebo něco úplně jiného...
Odpovědět
Profilova fotka
Chtělo by to nějakou fotku nebo možná více informací, neboť takhle se skutečně nedá poradit nic 😅
Odpovědět
...jasný chlapi, nevím jaká bude celková nosnost, ale bude rošt že 4 trámu 100×100, spojené mezi sebou, stojny 100×100 a 100×60, dále podlaha osb desky cca 22 síla, nějaké zateplení, vnějšek palubky, vnitřek osb desky, střecha trámy 100×80, prkna a plechová krytina. Pokud máte někdo něco změnit atd. tak budu rád za každou radu. 👍😉
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od milda72:

...jasný chlapi, nevím jaká bude celková nosnost,…
@milda72 Z toho co popisujete vám nikdo neurci jake zemní vruty máte použít a kolik.Záleží k čemu má Zahradní chata sloužit,jaké je plánované zatížení chaty,jakou bude mít vaše chata celkovou hmotnost a tím zatížení na zemní vruty,v jakém podloží se mají zemní vruty zhotovit.Tyto všechny skutečnosti řeší a navrhuje statik.Ty rozměry hranolů na konstrukci podlahy ,konstrukce chaty i krokve jsou poddimenzovaný, pokud to nebude chatka na zahradní nářadí.
Odpovědět
...zdravím, tak zemní vruty mi spočítaji přímo u firmy, která vruty prodává. Mám jen dotaz na zahradni domek. Bude mít plochu 6×5m, nosný rám z KVH 120×120mm, a to samé bude i na stojnách. Jde mi o konstrukci střechy, bude pultová. Když bude tedy domek 6×5m, jaké použít na střešní konstrukci KVH hranoly, a jak daleko od sebe? Na střeše budou buď prkna ,anebo OSB, a pak plechová střecha. Myslíte, že KVH hranol 8×160mm, 800mm mezi sebou budou stačit? Díky za info
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?