Ahoj, prosím vás o další radu a zkušenosti. Vybíráme hydroizolaci. Někteří nám říkájí, že určitě klasiku, tedy tu asfaltovou a druzí ji naprosto zavrhují a prosazují folii. Kde je tedy pravda? Co jste zvolili vy? Děkuji!
@mili23 já myslím, že taky záleží jestli tím budeš řešit radonové riziko. My máme vysoké riziko a dávali jsme folii Geoplan, řeší jak radon tak spodní vodu :-)
@elza42 Tak radon se může vyřešit i u asfaltové izolace. Nám o něj nějak nejde, máme nízké riziko se střední propustností. Spíš tak nějak obecně. Co je lepší, méně náchylné,...
@mili23 Tak nám tu folii dělala firma a dává se nejdřív taková ochranná textilie, pak ta folie, zase textilie a nakonec slabá vrstva betonu. Proto je to bezpečnější než ta asfaltová izolace, je to chráněné betonem. :-) A dává se to až na desku. :-)
Ten betonový potěr nebo jinak slabá vrstva betonu se nemusí dávat, To není nikde předepsáno, ale je to vhodné. My jsme ten beton například nedávali. Když jste opatrní, tak se dá zvládnout. Dávali jsme Fatrafol 813/UV a ta má v sobě skelné rouno a to už něco vydrží.
@janvonbroumov ano, to je pravda, dávat se nemusí, je to poměrně pevné... pokud si to někdo dělá sám, dá si asi pozor, ale navezou se tam palety s cihlama, přijedou oknaři, šoupou s tím po zemi, každému něco spadne... zvažovali jsme to, ale nakonec jsme tam ten potěr raději dali. dala se první řada cihel a potěr se dělal do ní...
betonovy poter pod folii se opravdu davat nemusi. co se musi dat je geotextilie - vzdy pod a idealne i nad.
Dobre je to popsano v technickem manualu pro Alkorplan zde: http://dektrade.cz/docs/publikace/mp-...
@jumpmans pod folii určitě ne a na folii, jak kdo myslí :)... nám to dělal známý, říkal, ať to zvážíme, že je lepší ho dát, že to jezdí často opravovat, dvakrát ji museli navařit znovu, protože to úplně zničili... potěr jsme dávali 3 cm
@xsona možná jsem to špatně napsala, ale skladba je: hutněný makadam, beton 5cm, textilie,folie,textilie, beton 12cm + armatura :-D asi jsem se špatně vyjádřila
@elza42 jo tak to je asi ok. Ja bych teda osobne prehodil tloustky, dolu bych dal silnejsi armovany a nahoru slabsi, ale pokud je to staticky ok tak proc ne.
Izolovali jsme základovou konstrukci proti vodě a radonu stříkanou izolací názvem Polyurea,zatím funguje bez problémů.Je to novinka u nás no oproti standartním izolacím jako Ipa a svařovaná fólie má jen samé výhody.
Přidávám odkaz pro zajímavost.
http://www.youtube.com/watch?v=lAsoTO...
@bara31 Ahoj, o tom jsem ještě neslyšela. A to vám dělala firma, nebo je to možné i svépomocí? Mohla bych se zeptat, na kolik vás to vyšlo, a kolik metrů? Klidně do IP. Děkuji!!!