Umisteni domu - vysoky sklon na jedne strane pozemku

Ahoj, řeším výškové umístění domu na pozemku a jedna z variant je nakreslená na obrázku. Na jedné straně domu vychází 0 (čistá podlaha) téměř na úrovni země, na druhé straně je však o 70cm výše. Pokud bychom měli vedle volno, neřešil bych a dorovnou zeminou. Nicméně vedle domu na této straně bude po 3.5m plot souseda. Pokud bychom rovnoměrně dorovnali zeminou od desky až k plotu, dostali bychom 20% sklon. To se mi jeví jako příliš moc. Snažím se vymyslet řešení, momentálně mne napadá: 1. Opěrná zeď u sousedů plotu o výšce 50cm. Mezi zdí a domem dorovnám do roviny. 2. Utopení domu o cca 25cm. Budu muset vzít pryč 25cm na druhé straně domu. A sklon se dostane na cca 13% 3. Nějaké jiné řešení? :) Díky předem za relevatní názory!
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od cast:

Ahoj, řeším výškové umístění domu na pozemku a je…
@cast 0.7m neni nic, nsprosto normální běžná situace, že pozemek není vodorovný. Koukněte jak to máte v projektu a je to.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od panlorenc:

@cast 0.7m neni nic, nsprosto normální běžná sit…
@panlorenc díky za odpověd. V projektu to je právě takto, ale projektant říká, že si máme výškové umístění doladit sami. Zkusil jsem si dát 3m lať na sklon 20% a ten sklon mi nepřišlo jako nĕco, po čem bych chtĕl chodit denně.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od cast:

@panlorenc díky za odpověd. V projektu to je práv…
@cast A co to vyřešit terasami? Na tu výšku stačí dva schody, takže tři nízké terasy.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jozkakomosny:

@cast A co to vyřešit terasami? Na tu výšku stač…
@jozkakomosny díky za odpověď, terasy mne nenapadly. Je tam nějaká výhoda oproti uvedenému řešení 1 v původním dotazu (jedna terasa vs 3 terasy)?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od cast:

@jozkakomosny díky za odpověď, terasy mne nenapad…
@cast Že byste nemuseli mít tu opěrnou zeď.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od cast:

Ahoj, řeším výškové umístění domu na pozemku a je…
@cast máme to úplně stejně ... Udělal jsem 1 m vysokou gabionovou opěrnou zitku a srovnal do roviny...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od cast:

@panlorenc díky za odpověd. V projektu to je práv…
@cast to není tak prudký sklon na stejné délce máme převýšení asi 1.2 m a tam denně chodíme úplně v pohodě. A je otázka jestli tam budete denně chodit když je tam plocha jen 3 metry a pak plot souseda. A nebo bych dům ano nezasypaval nebo jen trošku musíte ho dosypat?
Odpovědět
A to je nejaky velky sklon? :) Kdyz sme na pozemek prisli pred stavbou, prisel nam celkem rovny. Nakonec je teren na konci baraku oproti vjezdu tak 80 cm nize. Kdyz bych brala i zbytek zahrady, bude to urcite tak 1.2m. Opernou zed po cele delce zahrady urcite delat nechci, z financniho hlediska, ani se mi to moc nelibi. Udelam svah se schody, zpevnim siti, kameny a kytkama :D Ale vsude okolo baraku chci rovinu bez schodu, schody nekde dal v zahrade.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?