Otázne je, či tam tá voda bola už pri zalievaní alebo to napršalo po vyliatí betónu a aký čas ubehol od betónovania kým sa tam tá vrstva vytvorila. Najhoršia varianta samozrejme je, ak tam tá voda už bola.
PS: tie roxory máte napichané zle, než niečo robíte, tak si aspoň naštudujte, ako sa to má robiť... Kde majú byť roxory je znázornené tu: https://www.estav.cz/cz/8719.zaklady-...
Vyzrávání betonu pod vodou ... - určitě ano, ale u speciálních betonů např. u mostních pilířů ve vodě, to jsou ale speciální betony určené pod vodu. U obyčejného betonu nadbytek vody nemusí být optimální, vlhkost ano - ale ponoření pod vodou, obzvlášť pokud jsou ještě někde mrazivé teploty během noci, či k ránu ???
Pokud to jde, tak bych tu vodu tam odtud nějakým způsobem dostal - vyhrábnout rýhu aby odtekla / či tomu nějak pomoci /, nebo odsát čerpadlem a pod..
Co Vám řekl Váš projektant - nebo technický dozor ?
Nadbytek vody je problém v záměsové směsi, když ta voda na betonu jen leží, tak to ničemu nevadí.
A pokud jsou nad ránem mínusové teploty, tak ta vrstva vody vlastně funguje jako izolace. Protože by nejdřív musela zcela promrznout, aby se mráz dostal až k betonu. Naopak, kdyby byl ten beton holý, tak v případě teplot pod nulou bude rovnou promrzat.
@31712 tak nějaká voda určitě byla i ve vykopech nevím kolik, ale čerpali to celé pondělí i v úterý až do 12 ti hod. kdy se údajně začalo betonovat.
Včera jsem se tam byl podívat a je tam cca 2 cm vrstva zřejmě vyplaveného cementu (takové blátičko) a na tom cca 3cm vody. Pod tím to je už tvrdé.