Bachl EPS T 4000 nebo 6500

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda náhodou někdo nemáte zkušenosti s kročejovým polystyrenem Bachl EPS T (ať už 4000 nebo 6500). Je lepší použít ve druhém podlaží (tj. bez nároku na tepelnou izolaci) právě tento typ nebo raději volit klasiku např. Bachl 150? Děkuji.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od majkeeip:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda náhodou někd…
@majkeeip Akú vrstvu polystyrénu v projekte máte? Zvolil by som lepšiu variantu. Podlahová vata 20 mm a zvyšok EPS 150 alebo ak je to tenká vrstva, tak XPS. K tomu vatový okrajový pásik a je to vyriešené. Obyčajný EPS hluk neutlmí a ak budete mať hore deti, tak tú izoláciu oceníte.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od roman_:

@majkeeip Akú vrstvu polystyrénu v projekte máte?…
@roman_ v horním podlaží máme bohužel jen 5cm 🙄 v rámci projektu jsem to neřešil (rozuměj věděl jsem o tom velké kulové) a teď při stavbě si říkám, jakou hloupost jsme to udělali... v případě XPS asi bude velký rozdíl v ceně, ale zkusím nechat napočítat a uvidíme.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od roman_:

@majkeeip Akú vrstvu polystyrénu v projekte máte?…
@roman_ ještě mě napadlo, kdybychom dali třeba ty 2cm vaty, tak to prosím nevadí, že horní vrstva např. z toho XPS bude jakoby plavat? Jde o to, že máme poměrně velké výškové rozdíly na podlaze 2NP (panelový strop), takže vata by to mohla krásně vyrovnat.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od majkeeip:

@roman_ ještě mě napadlo, kdybychom dali třeba ty…
@majkeeip Nevadí, mám to presne tak, 20 mm vaty, 30 mm XPS. Trubky v tom držali krásne. Síce to trochu plávalo na krajoch, ale keď na to dali betón, tak sa to už ani nepohlo. Keď tam použijete podlahové XPS s pero-drážkou a medzi jednotlivé dosky streknete trochu montážnej peny, tak to plávať prestane. Inak vatu som mal tú najlacnejšiu podlahovú, tam mi potom podlahári povedali, že som mal dať tú drahšiu tvrdšiu, ale nakoniec s tým problém nebol.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od majkeeip:

@roman_ v horním podlaží máme bohužel jen 5cm 🙄 v…
@majkeeip Ešte je možnosť dať tam iba vatu, ale do toho sa blbo sponkujú trubky podlahovky. Nie, že by to nešlo, ale drží to tam zle. V projekte som mal iba vatu, XPS som doplnil práve kvôli podlahovke.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od roman_:

@majkeeip Ešte je možnosť dať tam iba vatu, ale d…
@roman_ moc díky za rady. Vše proberu ještě s dozorem a uvidíme, co z těch možností mi doporučí :) ja se přikláním k té vatě plus XPS. Sice to bude o něco dražší, ale člověk přes podlahové topení doporučuje systémovku, která by vyšla tak na dvojnásob.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od majkeeip:

@roman_ moc díky za rady. Vše proberu ještě s doz…
@majkeeip Systémová doska reálne ničomu nepomôže. Je to iba spôsob ako vytiahnuť z ľudí viac prachov.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?