@walckiers máme vše kotveno jen do polystyrenu pomocí kotvících prvků (př. dosteba, propasiv apod), právě kvůli tepelným mostům. Konkrétně okapy máme v projektu takto, jestli Vám to pomůže 🙂
Netusim,jak funguje kotveni do polystyrenu, ale z dlouhodobeho hlediska 30let a vice to fungovat nemuze. Myslim, ze se z tech tepelnych mostu stala extra silenost. Co vam zpusobi tepelny most na tech par hmozdinkach? V nakladech 0 a porovnejte cenu sady na kotveni do polyse a sady na kotveni do zdi.
hromosvod dejme tomu, až do toho praští tak to stejně vyskáče a když to vytrhá jen EPS, tak se to dá spravit.
Okap má větší hmotnost a nepodceňoval bych to. Můžete zkusit hmoždinky s přerušeným tepelným mostem, dělá to Fischer, hledejte Fischer Thermax. Koštuje to tak za stovku kus, ale bude to nafest ve stěně a ne v nějakém pofiderním EPS 70.
A pokud nemáte pasiv, tak bych se na tepelné mosty vyprdnul úplně a spíše bych se soustředil na kvalitní zaizolování prostupu kotvicího prvku proti průniku vody. Kam se nedostane voda, nebude ani porucha.
Může mi někdo znalý problematiky poradit jak moc velký tepelny most je přichycení svodů přes kovový trn až do zdiva? Jedná se 30 cm porotherm +18 Eps. Na domě je celkem 10 objímek(trnů).
Montážníci mi to takhle udělali a nevím jestli to mám řešit nebo ne. Děkuji.
@petr13 Předpokládám, že co se týče tepelného mostu, tak není problém v úniku tepla (třeba tímto příjdu o 2,50 Kč ročně 🙂), ale spíše o kondenzaci vody kolem a pak případný mráz - může to dělat dlouhodobě neplechu.
@sasynkamil@wwwdancer ok asi to nebudu tedy dál řešit, akorat me zarazilo, jak jde slyšet když prší, to bubnování vody do svodu, podle mě to je právě z důvodu toho trnu který vede až do zdiva. Ale nemůžu ti porovnat, protože před svody samozřejmě ten zvuk nebyl....