Odpověď na příspěvek od patrik789:
Zdravím, V nejbližších týdnech se chystám začít … @patrik789 jak sám píšete je spousta názoru a postupů jak to "správně" dělat a tady kde ma většina za sebou jen svoji stavbu čekáte že se dozvíte ten správný postup?Odpověď na příspěvek od patrik789:
Zdravím, V nejbližších týdnech se chystám začít … @patrik789 Urobte to tak, aby ste sa cítili dobre, že ste to urobili kvalitne a pritom finančne nevykrvácali. Či na sucho na penu alebo na lepidlo, záleží na vás. Ani jedna varianta nie je špatne. Akurát sa dosky nesmú kývať, inak je to fuk.Odpověď na příspěvek od roman_:
@patrik789 Urobte to tak, aby ste sa cítili dobre… @roman_ Já tedy moc nechápu to řešení na pěnu. Aby se dala použít, tak by musela mít stejnou nosnost jako materiál který lepíte - tedy např. EPS 150. Má tu vlastnost nějaká pěna? V ostatních případech to v tom míste podlepení může sednout a pak můžou prasknout i beton..Odpověď na příspěvek od petr13:
@roman_ Já tedy moc nechápu to řešení na pěnu. Ab… @petr13 práve preto sa to na penu lepiť nesmie. Tá môže slúžiť maximálne k tomu, aby sa dve dosky EPS zlepili k sebe keby náhodou nechceli držať, lebo ich trubka podlahovky vyťahuje.Odpověď na příspěvek od patrik789:
Zdravím, V nejbližších týdnech se chystám začít … @patrik789 Nejednodušší, levné a rychlé řešení je použít pro srovnání podsyp křemičitým pískemOdpověď na příspěvek od petr13:
Jinak tedy já jsem konkrétně nepoužíval žádné sro… @petr13 Nejde o to, že si to trochu sedne při betonáži. Problém je, že se to dotvarovává dluhodobě. Já hlavně nechápu, proč zbytečně riskujete. Dělal to pro sebe. Srovnání pískem zabere minimum času a financí, takže tento přístup nechápu.Odpověď na příspěvek od petr13:
@roman_ Já tedy moc nechápu to řešení na pěnu. Ab… @petr13 Nemyslel som, že bude pena tvoriř nejakú vrstvu, ja si predstavujem lepenie na penu tak, že sa urobia dva tri body na každú dosku, aby sa nepohla. Po pritlačení dosky pena prakticky zmizne, netvorí žiadnu extra hrubú vrstvu, ktorá by mala niečo niesť. Beriem to ako prilepenie polystyrénu k podkladu, prípadne medzi doskami, aby sa to nepohlo. Ale ja som to tak nerobil, sú to vyhodené prachy. Podsypával som pieskom, ale iba lokálne a nebol to kremičitý piesok, ale úplne obyčajný, čo mi ostal po betonáži.Odpověď na příspěvek od roman_:
@petr13 Nemyslel som, že bude pena tvoriř nejakú … @roman_ Podle mě to může být víc na škodu než k užitku. Ta pěna někde prakticky zmizne ale také má většinou alespon nějakou expanzi, takže desku trochu nadzvedne. No a časem to pak právě může sednout a sedne to i s tím betonem. Proto je podle mě o dost lepší tam nedávat nic aby to sedlo při betonáži.Odpověď na příspěvek od petr13:
@roman_ Podle mě to může být víc na škodu než k u… @petr13 jenže při betonáži se EPS jen opře o vrcholky (klasicky o spoje hydroizolace). Teprve po delší době se EPS dotvatuje podle nerovností. V normálním pokoji to nemusí být problém, protože stačí posunout lišty. Problém nastává v koupelnách nebo tam, kde se podlaha posune vůči ostatním pevnějším konstrukcím. Např proti shodům.