Pokládka podlahového polystyrenu

Dobrý den, pomalu se začínám chystat na pokládku podlahového polystyrenu a zasekl jsem se na několika věcech. Co se týká spodního podlaží, tam si s tím nějak poradím (dvě vrstvy křížem přes sebe, řezačka na polystyren, horkovzdušná pistole, kvalitní montážní pěna a hodiny a hodiny zábavy). Problém však nastává u druhého nadzemního podlaží. Výška polystyrenu vychází cca mezi 4-5cm (díky nerovnosti spirollů). Původně jsem zvažoval použít kročejový, nicméně jsem se dočetl, že se do něj hůře kotví trubky podlahového topení. Řešením by bylo použít systémové desky, ale přijde mi to jako docela drahý špáz s malou přidanou hodnotou. Takže volba padla na klasickou 150 (dole šedá verze, nahoře to stejné v bílém provedení). Podlahář mi však říkal, že ve druhém podlaží bude potřeba polystyren přilepit nebo jinak přikotvit, jinak ho trubky budou při pokládce zvedat. Napadlo mě použít např. lepidlo od soudalu na polystyreny a nanést ho postupně na celou podlahu. Použil jste někdo pro tyto účely? Dále jsem uvažoval nad kombinací různých výšek polystyrenu, tzn. 4 a 5 cm podle výšek v jednotlivých místnostech. Nebo použít jen 4 cm a vyrovnat celou podlahu např. za pomoci bachl perlitu (písku, liaporu, ...)? Pokud však budu vyrovnávat, tak padá možnost s lepením, protože spodní vrstva bude sypká. A vracím se tak zase na začátek. Nebude se v takovém případě polystyren zvedat? Děkuji moc za jakékoli Vaše postřehy, zkušenosti, rady 🙂
Odpovědět
Nevim my v patře normálně máme na betonu ten polystyren daný je to jen EPS 70f a v tom natahané trubky podlahovky Chycené takovými plastovými Účky jen zapíchnuté do EPS a přes trubku a nic to neudelalo
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od majkeeip:

Dobrý den, pomalu se začínám chystat na pokládku…
@majkeeip 5 cm polystyrén trubky dvíhať nebudú. Je treba ich odmotávať a ohýbať tak, aby držali skoro rovinu aj bez sponiek a potom ich prisponkovať. A celoplošne podlepovať sú vyhodené prachy, ak už nutne chcete, tak do rohov streknite trochu peny, nikam sa to nepohne. A vyrovnávať do roviny je tiež zbytočné, to zrovná poter. Jediné, na čo pozor, aby sa dosky nekývali, zas pomôže trocha peny. Ak môžem odporučiť trochu drahšiu ale o dosť lepšiu variantu s ohľadom na kročejový hluk. Ak máte alebo budete mať na poschodí deti, tak to oceníte. Dajte vrstvu 2 cm vaty, okrajový pásik z vaty a na to 3 cm XPS, podlahový má pero/drážku zase sa dá prelepiť penou medzi sebou. Trubky v tom držať budú úplne v pohode, plus vata trochu vyrovná drobné nerovnosti.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od roman_:

@majkeeip 5 cm polystyrén trubky dvíhať nebudú. J…
@roman_ díky, už jsme to spolu řešili v jiné diskuzi 😀 Uznávám, že vata zní jako super řešení, nicméně jsem si vše napočítával a asi by se to pořádně prodražilo. Dolů mám vybraný na jednom eshopu Bachl extrapor 150 (šedý) a nahoru ten stejný, akorát bílý. Jelikož toho bude nad 15m3, tak to vychází na dopravu zdarma. XPS od Bachlu bohužel nemají, takže bych musel zvolit jiného výrobce a platit ještě dvě nebo spíše tři dopravy (EPS, XPS a vata - vše zvlášť), a to už by se možná skoro vyplatilo použít tu systémovku nebo to nechat na řemeslnících a vše si zjednodušit. Každá doprava tipuji tak min. 2 tisíce, takže v součtu 6 tisíc jenom za dopravu + vyšší cena materiálu 🙂 Nakonec to asi dopadne tak, že nahoru nakoupím podle výšek 4 a 5 cm (mám proměřené jednotlivé místnosti laserem, tak to vezmu plus minus s nějakou rezervou). Pokud by to nevycházelo, tak ty největší nerovnosti srovnám perlitem (zvažuju, jestli raději rovnou pár pytlů nakoupit nebo s tím ještě počkat až podle situace). Pěnu mám nakoupenou, takže mám v plánu hodně pěnovat, aby se celá "konstrukce" nehýbala.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od majkeeip:

@roman_ díky, už jsme to spolu řešili v jiné disk…
@majkeeip čo budete dávať ako poter? Anhydrit, cemflow alebo hladený betón?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od roman_:

@majkeeip čo budete dávať ako poter? Anhydrit, ce…
@roman_ anhydrit, neceněnou mám tloušťku 5,5 cm, ale nejspíše to vyjde spíše na 6 cm.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od majkeeip:

@roman_ anhydrit, neceněnou mám tloušťku 5,5 cm, …
@majkeeip Tak skontrolujte, že máte prelepené spoje fólie a ak sa anhydrit nedostane pod fóliu a polystyrén, nehrozí, že by niečo vyplávalo. Na prízemí som mal 8 cm EPS 100 polozených na spiroloch, podsypával som iba výnimočne, keď sa doska kývala, penou som nič nelepil a všetko v pohode. Aj sponky držali pekne. EPS 150 bude v cajku. A medzi každé dvere si vložte dilatačnú penu. Dosť často podlahári tvrdia, že to nie je treba a u anhydritu skutočne nie je treba, ale potom budete cez celý barák počuť, keď niekomu niečo spadne na zem. Dilatačná pena je tentokrát kvôli akustike, nie rozťažnosti.
Odpovědět
V té 150tce budou sponky držet dobře ( ve 200 drží jewště lépe ) a jak píše roman - nezapomeňte na ty dilatace. I když u anhydritu se píše že být nemusí, tak i zde na foru to už někdo řešil ( anhydrit a hlučnost podlah ), těmi dilatacemi nic nezkazíte a prerušíte přenos hluku ( hluk je prerušen z podlahy na zeď a mezi dveřmi přerušen i mezi místnostmi ).
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od franti_p:

V té 150tce budou sponky držet dobře ( ve 200 drž…
@franti_p Nám dilataci dělali podlaháři před litím. U každých dveřních otvorů se zeptali, kde budou dveře a podle požadované výšky potěru tam nalepili papírový profil.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?