Stříkané izolace podkroví - střech

Profilova fotka
Máte někdo zkušenost se stříkanou izolací od HONTER company,konkrétně Foam-Lock 500 mezi krokvemi?Jaký je výsledný izolační rozdíl o proti ostatním izolacím,a je-li nutné při aplikaci tohoto materiálu odvětrat střešní krytinu,konkrétně živičný šindel.Děkuji za rady.
Odpovědět
Profilova fotka
Třeba poradí @blacksr ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Skus sa poradit rovno s firmou ktora ju aplikuje.My sme pouzili nie prave Honter,ale som velmi spokojny. Pozri moj album. Podla mna staci ti natiahnut okolo a pomedzi krokvy stresnu foliu aby mali naco PUR striekat.
Odpovědět
Profilova fotka
@froidmufle Ahojky,koukal jsem na tvoje album-tam jste si mákli,dobrá dokumentace a přímý závěs je dobrý nápad.Ten PUR vypadá stejně s tím co nabízí ta firma,už jsem je oslovil,ale neuvedli mi izolační vlastnosti,například minerální vlna 10cm=7cm PUR,já musí šetřit každý centimetr kvůli prostoru,ale nechci ošidit izolační vlastnosti.Střecha má prkenné pobití,na to to můžou nastříkat rovnou-VIZ jejich video,ale nebylo by odvětrání krytiny-ty máš kontralatě a pod tím fólii.Jo moje maminka pochází od Trenčína-Horné Srnie,Dˇakujem ti.
Odpovědět
Profilova fotka
@mavor DÍKY MOC-se o mě staráš,jdu na to kouknout.
Odpovědět
@ferin Dobrý deň. Ohľadom odvetrania treba konzultovať s dodávateľom, iste majú certifikované, prerátané i skúšané riešenia. Izolačne je trochu lepšia než sklená vlna, s inými typmi je porovnateľná. Záleží, akú vlnu porovnávate s touto penou, ktorá má lambdu 0,035 W/m.K. Sklená vlna má lambdu 0,039, trochu lepšia vlna do podkrovia má 0,037 alebo 0,035. Cena: 1 m3 vlny stojí 20 €. U tej peny tipujem aspoň 5x vyššiu cenu. Vlnu si dokážete vložiť aj sám, striekanú penu nie, takže v jej cene je aj práca. Každopádne treba zatepliť aj pod krokvami. Nestačí len cca 20 cm medzi nimi. Krokva tvorí tepelný most. Drevo nie je izolant.
Odpovědět
Profilova fotka
@blacksr Dobrý den,děkuji za vaši reakci na můj problém.Firmu jsem oslovil,ale zatím mi nedali cenovou kalkulaci,v případě 5ti násobné ceny nákladu se mi vyplatí zvolit variantu,rozebrat prkenné pobití,tím se vyřeší odvětrání mezi střešní krytinou a izolací,nepůjde to tak na úkor vnitřního prostoru půdy.Toto téma jsem prodiskutovával i se známým architektem v německu,ten kladl zase důraz na pečlivé utěsnění parotěsné fólie,v celém tématu mi jde o to zvolit variantu dobré a účinné izolace s co nejmenším záběrem prostoru,ale pokud není jiný spolehlivý materiál nebo technologie,v tom případě-omlouvám se za výraz-nechci čůrat proti větru-uberu raději na prostoru.Důležitý je výsledný efekt i investice,co momentálně se jeví jako drahé může být ještě dražší.Děkuji všem z účastněným na toto téma,posunulo mě to v rozhodnutí.
Odpovědět
@ferin Áno, parozábranu, prelepenú na 100%, beriem ako samozrejmosť. My máme 40 cm vlny s lambdou 0,037 W/(m2K).
Odpovědět
@ferin Pozerala som Váš dom v albume. Načo zatepľujete krokvy? Položte na strop 40 cm vlny. Práca pre 2 ľudí na pol dňa. Alebo je tam obytné podkrovie?
Odpovědět
Profilova fotka
@blacksr Ano chci podkroví a aby toho nebylo málo,rád bych tam viděl i malinkej balkon,všichni mě zrazují, ale proč hledat problém než najít řešeni.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?