Typ izolace (fólie) pod plechovou střechu

Ahoj, budeme v následujících dnech dávat osb desky na střechu a chtěl bych zjistit, jaký typ hydroizolace (folie) jste dávali pod plech vy. Vidím ceny těch folií od 15kč/m2 do 250Kč/m2 Příjde mi, že pokud je tam kvalitní plech, tak je přeci blbost dávat za m2 izolace více než za plech. To tam rovnou mohla být jen ípa. Díky moc za info
Odpovědět
Ještě bych dodal, že zateplovat podkroví (půdu) nebudu. Zateplená bude podlaha podkroví (strop obytných prostor. Mám bungalov se sedlovou střechou.
Odpovědět
jaký plech bude na střeše? falcovaný nebo nějaká šablona?
Odpovědět
@requied blachotrapez germania - imitace tašky
Odpovědět
a ta může být na plném podbití? já co jsem dával ruukki monterrey, tak ta musí přijít na latě... jinak pod to stačí relativně obyčejná folie, ale pod 150g bych nešel. když navíc bude mít lepící pruh, tak tím lépe.
Odpovědět
Plné podbití a na něm latě. Co znamená 150g ???
Odpovědět
@maximsoon no dobře... sice nechápu smysl toho podbití ale jsou to vaše peníze... 150g/m2 třeba tahle: https://www.nonstopstavebniny.cz/1143...
Odpovědět
Určitě nemůžou být OSB jako plné podbití, neboť fungují jako parotěs a musí tam být prkna. Na ty přijde difuzní folie např. Tyvek Solid je dobrá a potom laťování.
Odpovědět
Zbláznili jste se s plným podbitím? Jako kde? Pod fólií? Kudy to asi bude dýchat? Se tam bude srážet voda z vnitřních par v OSB a pěkně se to zvlní. Konstrukce má své zásady http://data.krytinystrechy.cz/100183/... Já bych si rozmyslel už ten Blachotrapez - na jak dlouho děláš tu střechu? To je na nějakou garáž? Na barák bych si to nedal ani zadarmo - za 2 roky to budeš natírat. Za dalších 10 to budeš muset vyměnit - 2 násobná částka. A pak zase a zase. Slyšel jsem o pojmu "časová cena"...
Odpovědět
Profilova fotka
@jiri_svoboda tazatek jasne pise ze ma zatepleny strop, t.j. Do prostoru pudy by se mu vlhkost z domu dostat nemela. Parozabrana musi byt jiz na vnitrni strane stropni konstrukce. Zaroven v tomto pripade nepredpokladam s vzduchotesnosti napojeni strechy na steny. Takze to chce lepe cist zadani nez tady vylevat emoce a plytvat silnymi slovy
Odpovědět
Tak myslím, že by jste si měl přečíst navrhování a konstrukce střech a normy, myslím že pravdu určitě nemáte a vlhkost tam bude. Proč by se potom prováděla střecha s použitím difuzní folie, když tam žádná vlhkost nedorazí, to tam můžu prásknout rovnou parotěs a je to ok.
Odpovědět
NEZATEPLENÝ PŮDNÍ PROSTOR Přestože jako konstrukce střechy poslední dobou převládá dvouplášťová střecha, s konstrukcí tříplášťové střechy se lze setkat velmi často. Nejčastější střešní konstrukce rodinných domů s obytným podkrovím jsou navrhovány sice se zateplením do plné výšky krokví jako dvouplášťové, avšak tepelná izolace z mezikrokevního prostoru pokračuje nikoli do vrcholu vazby, jak by měla pokračovat ve dvouplášťové skladbě, ale do mezikleštinové roviny. Nad kleštinami vzniká různě vysoký nezateplený půdní prostor. Jedná se o tzv. hybridní konstrukci, kde část střešní plochy se chová jako dvouplášťová konstrukce s jednou vzduchovou vrstvou a část střešní plochy se chová jako tříplášťová konstrukce se dvěma vzduchovými vrstvami. V tom případě, je potřeba část střechy nad tepelnou izolací řešit podle zásad pro tříplášťovou střechu, tj. zajistit do vzduchové vrstvy přívod vzduchu z venkovního prostředí a odvod vzduchu do venkovního prostředí a to bez ohledu na to, že ve skladbě střechy byla osazena střešní fólie - difuzně otevřená s nízkou hodnotou Sd. Nerespektování dostatečného odvětrání se projeví za určitých klimatických podmínek nežádoucí kondenzací na rubu střešní fólie v nezatepleném půdním prostoru. Zejména v případě novostaveb, které vykazují vyšší množství zabudované vlhkosti z mokrých stavebních procesů.
Odpovědět
Profilova fotka
@tereza777 tak jeste jednou. Je to BUNGALOV se zateplenym stropem. Ne strecha s prostorem nad klestinama o ktere tady kopirujes ten text. Ale na internetu ma kazdy svoji pravdu.
Odpovědět
Článek se načítá
To je snad úplně jedno, já jsem jen vznesla poznatek, že tam nemají co dělat OSB desky neboť na ně má přijít difuzní folie a ta by postrádala logiku. Podle mě je jedno zda je zateplen strop či prostor nad kleštinami, pořád je tam volný prostor a kondenz se tam tvořit bude i kdyby byl spodní parotěs udělán jakýmkoliv způsobem. Ale jak píšeš na internetu má každý svou pravdu.
Odpovědět
Tak máme tam osb desky, které slouží taky jako zesílení konstrukce střechy. Na osb deskách máme toto https://www.dek.cz/produkty/detail/10... - osb desky s touto lepenkou jsou tam také proto, že se nám protáhl termín pokrytí střechy možná až na jaro. Na tuto lepenku se bude jen dávat laťování a na to plechová krytina.
Odpovědět
@maximsoon když to uděláte takto, tak musíte zajistit dostatečné odvetrani pudniho prostoru a zachovat mezeru minimálně 4cm mezi osb a tepelnou izolaci. Osobně bych do tohoto řešení nešel ani kdybych musel stavbu na par měsíců pozastavit.
Odpovědět
Profilova fotka
@tereza777 jedno je kolecko od trakare v tomto pripade tam nema co kondenzovat
Odpovědět
@jumpmans Parotěska nezadrží všechno. Myčka, žehlení, topení, vaření bez digestoře...to všechno žene páry do konstrukce. Parotěska odrazí zpátky tak 80%. Hlavně v zimě. Zbytek jde do vaty. Vata to pustí, pak i klidně přes palubky. Ale OSB je lepidlo, které nepropustí, radši zadrží. Mezi vatou a osb bez kontralatí větraná mezera? Není :-) Pokud tam není difuzní fólie, ale zadekluje to Glastekem, toš nazdar. Už vidím to vlnobití... A pak na to ještě jebnu Blachotrapez. Hlavně ušetřit. Vždycky mě toto zamrzí. To se do nikoho prosím nenavážím. Jen obecně varuji! Střechu děláte na XY let. Pokud vezmete levné materiály a špatné konstrukce tak jen na X let. Žádné silné slova, ale silné varování.
Odpovědět
@requied složení střechy bude takové - plech, kontralatě, latě, glastek, osb a pod nimi nic, větrat to bude, protože tam je prostě větraná nezateplená půda.
Odpovědět
@jiri_svoboda Přemýšlím nad pár věcma, mám nezateplenou střechu. Plech, kontralatě, latě, glastek a osb. To je vše, nic víc. Pak je půda, která má jen zateplenou podlahu. Přemýšlím nad tím šetřením - dát všude osb desky je dost drahá sranda, na to glastek s cenou 150kc/m2 a latě + kontralatě. Co je na tom Hlavně ušetřit??? Dělám střechu na snad hodně dlouho, takže až na tu nedůvěru v Blachotrapez to nechápu. Jsou lidi co mají ípu jako koncovou krytinu, my máme ještě vše další. Takže kde je problém??
Odpovědět
@maximsoon jak je ta střecha velká, kde a jak velké jsou větrací otvory? Pokud se u této skladby kdekoli dotkne tepelná izolace osb desky, tak tam se prostě bude srážet voda a bude to plesnivět.
Odpovědět
Ten půdní prostor prostě větraný není, museli by jste mít nějaké nasávání u okapu (v okolí pozednic) a pouštět to ven u hřebene, což pochybuji, že máte uděláno. Myslím si, že tato střecha je nejen neekonomicky provedená, ale absolutně nefunkční a bude dělat do budoucna velké problémy. Tak jak píše Jiří Svoboda. Pak nám v práci zákazníci brečí, že po 15 letech mají střechu na výměnu a to nemají ani doplacenou hypotéku. Bohužel, šetřit na nesprávných místech se opravdu nevyplácí.
Odpovědět
@maximsoon Jo, tak pokud je ta skladba takhle, tak to chápu. Měl jsem obavy, že máte plech přímo na tom glasteku a osb. Tím pádem je tam mezera a mělo by to trochu větrat. Ale nemáte strach, že Vám ten glastek bude kondenzovat páry a ty půjdou do OSB? Čistě hypoteticky... Moje varování směřovalo ale hlavně k Blachotrapezu. Ne že bych nevěřil novým značkám, ale jsem zastánce kvalitních materiálů. Mám několik přátel, kteří podlehli marketingovému tlaku a koupili "levnou" krytinu neznámého výrobce bez tradice. Ta koruna domu dnes vypadá hrozně. Navíc to museli po pár letech měnit. Proto jsem se jal varovat všechny, ať raději v případě plechu použijí kvalitnější výrobce - Lindab, Prefa nebo Ruukki a Satjam. Kvalitnější povrchovku a máte vystaráno.
Odpovědět
@jiri_svoboda :) plech na glasteku není. Latě a kontralatě. Blachotrapez Germania se nám prostě líbila a konkurence má jen imitaci tašek. Cena nehrála v tomto případě roli. Jde nám jen čistě o design. Ptal jsem se pár lidí a mají Blachotrapez a jsou spokojeni. Je fakt, že ho mají 5 let, což je na recenzi málo.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?