Zateplení podkroví pěnou Icynene - zkušenosti

Dobrý den, uvažujeme o zateplení podkroví pěnou Icynene. Máte někdo zkušenost. Doporučili by ste to nebo ne případně proč. děkuji
Odpovědět
Doporučuji. Proč? tento typ izolace se používá už více než 30 let a po celém světě. Jen kdo Vám to má dělat? @kocanda123
Odpovědět
Profilova fotka
@kocanda123 a proč uvažujete o pěně? Vatu nechcete z nějakých důvodů? Uvažoval jsem nad pěnou také, sice loni ale rozdíl v ceně téměř trojnásobný proti vatě. Výhoda je určitě rychlost ale to je asi tak všechno, ale je to jen můj názor :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kocanda123 já jsem o tom hodně uvažoval, ale ta cena je šílená. 3x jak vata. Známý to má a je spokojen. Já hodně přemýšlím, že půjdu do foukané celulozy. Cena něco mezi vatou a pěnou icenene.
Odpovědět
https://stavba.tzb-info.cz/tepelne-iz... Pročíst. Osobně bych do toho nikdy nešel. Dle informací od na sobě nezávislých specialistů na pasivní domy je pěna předražená sranda - v čase každá degraduje, téměř nikdy nelze aplikovat tak, aby byla v celé ploše stoprocentně vzduchotěsná, není flexibilní, takže kolem dřevěných konstrukcí (krokví) vzniknou časem mezery atd. Na základě diskuzí s těmito zkušenými lidmi si troufám říct, že jediné, proč je kolem toho takový boom je, že je její aplikace pro dodavatelské firmy snadná. Ale fakt vám to stojí za 3x dražší izolaci, když můžete mít lepší/stabilnější řešení za méně? Zvláště Icynene - papoušci, kteří vám budou mazat med kolem huby, ale znalosti z praxe žádné, jen pomluva ostatních řešení (třeba tvrdí, že parozábrana není nutná, protože je jejich pěna chytrá - pitomost nehorázná). Položte si otázku, jaké zásadní plus pro vás toto řešení má a odpovězte si na to. Obývám se, že je to jen pocitovka, že je to skvělé řešení.
Odpovědět
@maty75 Děkuji za odpověď. Název firmy teď nevíma ale je to firma tady od nás z okolí. Manžel se byl dívat na jejich práci a moc se mu líbila.
Odpovědět
@suchos neřekla bych že nechceme vatu. Nejsme ještě rozhodnutí zatím pořád zvažujeme pro a proti. Samozřejmě cena je vyšší jak u vaty. Takže zatím dáváme dohromady pro a proti a sbírame informace a zkušenosti.
Odpovědět
@lukoid Tím lepším a stabilnějším řešením myslíte standardní minerální vatu?
Odpovědět
@kocanda123 Taktéž jsem uvažoval o zateplení pěnou a nakonec důvodem proč jsem neprovedl: - cena! - pěna se od krokví časem odtrhne a vzniknou mezery. - problém přefoukat pěnu přes krokve a zároveň řešit kotvení sádrokartonového podhledu - problém zajištění požadované tloušťky. (stříká se menší tloušťka a pěna nabyde). Viděl jsem stříkanou pěnu používat k zajištění stavební jámy, namísto torkretu a pro dodržení požadované tloušťky to byli třeba i 3x opravovat - dostříkávat. - při stříkání pěny, jsem nedokázal vyřešit, aby nedošlo k nežádoucímu prohnutí difůzní fólie, tak aby případná voda pod taškami následně nestékala v místě krokví - v místě kotvení fólie . Zároveň jsem se obával zastříkání a prodyšnosti difůzní fólie při ucpání pórů zastříkáním pěny. Neboť Icynene se chlubí její nenasákavostí, tedy nemožností pojmout vodu, tudíž bude nepropustná. Dřevo naopak potřebuje okolo sebe propustnost vzduchu. Při myšlence zabránit zastříkání pórů, difůzní fólie a zabránění jejího nežádoucího prohnutí směrem ven, jsem řešil provést ještě jednu vrstvu fólie a mezi krokve. Jenže pak nefunguje difůzní fólie, neboť funguje kontaktně a pak to zároveň nese další zvýšené náklady difůzní fólii a práci. - zároveň takto celoplošná deska ze stříkané pěny může fungovat jako reprák, takže akustika. Vzhledem k tomu, že nikdo mi nedokázal odpovědět na moje otázky týkající se konstrukčního řešení, aby celý systém střechy fungoval, a odpověď "takto to všude děláme" pro mě není odpověď na to že to je správně, jsem šel do vaty. Materiál je to určitě dobrý, pouze je třeba, aby tento materiál zlevnil a dokázal se vhodně systémově používat, ne jen ve smyslu, že zastříkají to co zákazník chce bez záruk systémového řešení.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Profilova fotka
Pridam zkusenosti po 6 letech s icynene. Aplikovano do RD s valbovou strechou a jednim uzlabim. Nedokazu si predstavit, ze bych do tech vsech vykusu rezal vatu, motal se tam jeste s provazkem v nekolika vrstvach na vyveseni vaty a do toho ten posranej igelit parotes na zaver. To by bylo chyb a tepelnych mostu. Ano muzu si za to sam, ze mame takovou strechu. 🙂 🙂 Nastrikano 25 cm k rastru sds pres krokve, stropy rovnou na sadros a parada. V zime topim jen ve spodnim patre a teplo, co jde nahoru bohate staci. Cca od -3 ob den ci dva zapnu topeni. Kvuli predelavkam na pude bylo nutne vyriznout cast strechy kvuli oknum a vsechny tramy a okolni drevo netknute suche, bez mezer a plisne, jako nove, krasne zlute. Zadne problemy s vlhkosti ci plisni kdekoli v obytne casti ci na pude. Jen ta akustika je svine, je skoro slyset vse, takze do mest nedejboze k silnici hruza. A ta cena, ale zase ta prace s vatou, dorezy, odpadem, blbou parotesnou folii, clovekohodiny. Asi by to vyslo o dost draz ve variante s vatou. A degradace slunickem ano, vada?? Kdyz budu upirem, necham jako debil na sebe sviti slunickem. Fakt vtipny argument vataru 😆 Nastrikano 120m2 za den, rastry a sadros za 4 dny. Vata jen tak tejden prace. Navic zdarma po 3 letech kontrola termovizi v zime pri -5 a nikde nic, klasika sviti jen ramy oken. Necham vse na kazdem, kazdy strujce sveho stesti, ale kdyz jsem videl montaze vaty i u pecliveho kamarada a pozoroval to mackani a bouleni vaty, no pardon, tech chyb, co se tam da udelat, nedejboze s tou parotes folii a peclivem lepeni sponek a spoju a napoju na stenu. Jsem naprosto spokojeny a nikdy bych nemenil. Stejnak, za 50 let to srovnaj vnoucata se zemi a resit procentni degradaci, no pardon?! 😆
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?