Jak zařídit byt k pronájmu? Inspirujte se našimi nápady

  • 15.10.2024

Pronájem s sebou často přináší přísná pravidla. To ovšem neznamená, že byste nemohli použít trošku kreativity a nápaditosti. Vyřešte problém se stísněným, přeplněným a neosobním bydlením. Jak zařídit byt k pronájmu? Inspirujte se našimi nápady.

Jak zařídit byt k pronájmu
Foto: iStock

Multifunkční nábytek

Při koupi nábytku do vašeho pronajatého bytu myslete do budoucna. Vybírejte nábytek, který se snadno přenáší, je flexibilní a neutrální. Čím jednodušší a neutrálnější nábytek zvolíte, tím je větší šance, že jej při případném stahování použijete v jiném bytě. Kupujte nábytek s více možnostmi využití, například rozkládací gauč. Myslete na rozměry a snažte se nekupovat masivní nábytek. Prostor vám zahltí, přeplní a při stěhování jej nebudete mít chuť přenášet.

rozkládací postel s úložným prostorem
Foto: iStock
jak zařídit garsonku
Foto: iStock

Gauč nebo postel?

Málo prostoru na gauč i postel? Je třeba udělat kompromis. V minulosti byly rozkládací pohovky přímo postrachem. Byly tvrdé, nepohodlné, nestabilní, při každém pohybu vrzaly a nepříjemně se prohýbaly. Dnes je na trhu množství kvalitních rozkládacích gaučů, které disponují matrací, úložným prostorem na peřiny, a dokonce i pěkným vzhledem. Touto volbou ušetříte místo v bytě a přes noc se dobře vyspíte.

Kam s oblečením?

Jednou možností je investovat do vestavěné skříně. Tu si však při stahování s sebou neodnesete. Druhou možností je koupě samostatně stojících ramínek. Nelekejte se. Tyto praktické a moderní věšáky mají spoustu dobrých vlastností. Jsou snadno přenosné, v interiéru působí vzdušně a dokážou opticky předělovat prostor. Ať už zvolíte jednoduché tyče, stojící věšáky nebo závěsné ze stropu, svůj interiér obohatíte o praktický doplněk. Na výběr jich je mnoho. S poličkami na boty, s malými košíčky na doplňky, se zrcadlem nebo s vakem na špinavé prádlo.

jak zařídit byt bez úložného prostoru
Foto: iStock

Vytěžte maximum z prostoru

Běžnou chybou při zařizování obývacího pokoje je rozmístění nábytku u stěny. Střed místnosti pak tvoří jen gauč a stolek. Designéři to nazývají „plýtvání prostorem“. Neuvědomujeme si, že čelo gauče je také využitelné. Vzniká zde ideální prostor pro komodu nebo stolek s úložným prostorem. Takový prostor je v menších bytech vzácný a je třeba jej dobře využít. Můžete za gauč umístit také lavici a doplnit další místo k sezení.

Kuchyňský ostrůvek jako záchrana

Do malé kuchyně je opravdu umění vtěsnat potřebný úložný prostor i jídelní stůl. V mnoha případech musíte jedno z toho obětovat. Ovšem kuchyňský ostrůvek je výhodným řešením. Zahrnuje v sobě množství odkládacího prostoru, poskytuje další pracovní plochu pro přípravu jídla a je využitelný také jako barový či jídelní pult. Kromě této praktické stránky má také vizuální. Prostor pěkně rozčlení a zároveň nepřeplní.

kuchyně do malého bytu s kuchyňským ostrůvkem
Foto: iStock

Hledejte hluchá místa

Malá koupelna, nedostatek místa na ručníky, pračka zabírá příliš mnoho místa, není kam skladovat prací potřeby. I když se to na první pohled nezdá, i v malé koupelně se najdou hluchá místa. Jedno z nich je nad pračkou. Dokoupením jednoduchého otevřeného regálu se obohatíte o cenný úložný prostor. Nemusíte nic vrtat, nic přesouvat. Existují poličky s místem pro pračku. Montáž je jednoduchá a rychlá a odkládací prostor k nezaplacení.

Jak zařídit byt k pronájmu svépomocí?

Nejlepší radou je recyklovat. Neodhazujte krabice a bedničky. Velice jednoduše je můžete využít ve svém bytě jako extra úložný prostor. Bedničky od ovoce stačí umýt, popřípadě namalovat nějakou barvou, a hravě se z nich může vytvořit policový systém. Můžete je připevnit na stěnu nebo jen poskládat na sebe.  

Autorka článku: Nina Macáková

Zdroj foto: iStock

Diskuse na téma článku