Hlovavci a dřevostavba

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na zkušenosti lidí, kteří bydlí v dřevostavbě, s hlodavci. Máme 40 let okál postavený RD Rýmařov. Myši jsme měli doma vždy a všude. Po čtyřiceti letech nám v obvodových zdech hryzají za hlavou v ložnici, to se v noci nevyspíte. Celé zbourat a vyzdít nám statik nepovolí, suterén je bez základů. Má někdo dlouhodobější zkušenost, jsou novější typy dřevostaveb odolnější? Slyšela jsem, že myši neprojdou, ale potkani problém nemají. Děkuji za jakoukoli zkušenost.
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím, jestli máte problém s hlodavci tak ho musíte řešit. Pozval bych si odbornou firmu na hubení hlodavců a postupně bych zvážil pořízení vykastrované kočky domácí. Deratizační firma vás vyjde do 5.000 Kč. Maximálně 10.000 Kč když to bude nějaký roční program s xx pastmi. Dále taky musíte zjistit kudy se vám do baráku dostali. Přes obvodové stěny nebo zaběhli přes otevřené dveře?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od kossakowski1980:

Zdravím, jestli máte problém s hlodavci tak ho mu…
@kossakowski1980 Možná kdyby jste viděl, v jakém stavu jsou po 40 letech podhledy a škvíry mezi podlahou a zdmi a jak vypadá topení, pochopil by jste, že deratizovat něco, kam vleze všechno je zbytečné. Kočky máme 3.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od hana_fe:

@kossakowski1980 Možná kdyby jste viděl, v jakém …
@hana_fe zde je každá rada drahá. Já jsem rád, že máme zděnou a i tak se nám hlodavci ubytovávají ve fasádní izolaci (mám polyš a vatu). Rady hubit a pořídit kočku jsou krásné, ale když bydlíte u pole a sousedi hlodavce neřeší, tak přísun nových kousků je permanentní... Mě se osvědčilo pouze jedno. V tomto období se stahují hlodavci k domu a dovnitř. Jedině pastičky, jed a snažit se vymlátit maximum. V zimě pak už byl klid.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od honzik75:

@hana_fe zde je každá rada drahá. Já jsem rád, že…
@honzik75 Když je kočka, tak problém se přesouvá spíš k sousedům. Máme asi květnové kotě a pořád myši loví. Už nám ji taky přinesla do obyváku, naštěstí zakouslou :)
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od hana_fe:

@kossakowski1980 Možná kdyby jste viděl, v jakém …
@hana_fe Napada me jen jedna otazka: proc jste dum nechali dojit do takoveho hav.stavu? A pak mam jednu odpoved: "PREDAT !"
Odpovědět
To je normální myši atd se dostanou všude jediné furt mít nasypaný jed.
Odpovědět
To není problém jen dřevostaveb , ale známý má myši i na kameném statku a jen mu lítaj po pudě . Zde je duležitá konstrukční ochrana . Dělá se u základu , takový plechový okápek . Určitě jste to viděli u domu na vesnicích . A to aby nemohli přelézt myši vzhuru po zdi . Běžně jsem to viděl i jako konstrukční řešení u amerických dřevostaveb , kde mají ty crawl space . A to na základových pasech nebo i na každé patce okolo ní . Dole tedy šmejdí po zemi , ale už se nevydrápou do stavby.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jendad:

To není problém jen dřevostaveb , ale známý má my…
@jendad To tam je, ze tří stran. Dům je ve svahu a ze strany kopce nic takového není. Tam to mají do zdi přímo tak 5 cm bez jakékoli zábrany. Děkuji za radu, zkusíme zakomponovat v rámci rekonstrukce.
Odpovědět
Profilova fotka
Toto není dobré, zvláště když už je to tak špatné. Zkusit je vyhubit a je třeba podívat, zjistit kudy jdou a prostě to zatarasit. Ať mají problém se dostat.
Odpovědět
Profilova fotka
Třeba nejprve vyřešit aby další a další nechodili dovnitř, to je podle mě základ.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od eewin:

Toto není dobré, zvláště když už je to tak špatné…
@eewin vzhledem k tomu, že třeba rejsek může "chodit" i po stropě, je fyzický zátaras bohužel nemožný. Takže jedině rešení je =venku kočka (která se nekrmí a není líná je lovit) a pak uvnitř pokud již jsou, tak ucinně hubit....
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od ozzy77:

@eewin vzhledem k tomu, že třeba rejsek může "cho…
@ozzy77 nejen kočka, ale také pes, například jack russell může být ideálním pomocníkem při takových problémech.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od ozzy77:

@eewin vzhledem k tomu, že třeba rejsek může "cho…
@ozzy77 Ale jen taková kočka dnes bych řekl, že je problém. V okolí jich máme mnoho a tedy moc se jim lovit nechce.
Odpovědět
Profilova fotka
@eewin problém nehledej v kočce, ale v lidech, kteří je krmí, pak nemá důvod lovit
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od hana_fe:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na zkušenosti li…
@hana_fe rodiče mají okal 35 let a myši nemají. Měli kdysi dávno a pořídili kočku (venkovní) a žádné myši nejsou. Max tak na půdě nějaký pták, která nebyla nikdy predelana na obytnou. Takže doporučuji kočku
Odpovědět
Máme dřevostavbu-novostavbu, tak myši zatím neřešíme, ale bydlíme u pole a všichni sousedi mají s myšima problém. Náš kocour dotáhne za noc i deset kousků, vyskládá je kolem domu a jde lovit dál. Od té doby, co náš kocour chodí po sousedech lovit, se z bezprostředního okolí odstěhovali alespoň potkani. Dříve se prý proháněli po terasách, letos je klid. Každopádně jsem zvědavá na zkušenosti dalších majitelů dřevostaveb, když jsme přemýšleli nad tím, jestli zděný nebo dřevo, myši jsme vůbec do úvahy nevzali. Pocházíme s manželem taky z vesnice, pole blízko, ale tolik myší co teď jsme nezažili...každopádně kočku můžu doporučit :-)
Odpovědět
Mačka nie je samospásna. V našom okolí má mačku snáď každý a každú chvíľu ich vidím s myšou v papuli. Bohužiaľ je ale myší stále významne viac a rozhodne to nestačí. Akonáhle si urobia cestičky v zateplení alebo v stenách, môžu tam nepozorovane žiť a množiť sa bez obáv z mačiek a psov. Drevostavba mala byť lacnejšia alternatíva bývania. Rýchlosť výstavby je parádna, ale som schopný postaviť murovaný dom lacnejšie, čím vlastne drevostavby strácajú zmysel. A alternatívou k rýchlej výstavbe môžu byť panelové domy. Tie sú ovšem drahšie.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od artep1987:

@hana_fe rodiče mají okal 35 let a myši nemají. M…
@artep1987 Kočky máme tři a myší kopec. Kočky chodí žrát k sousedům. Z jedné strany je pole, z druhé potok a ze třetí les.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od hana_fe:

@artep1987 Kočky máme tři a myší kopec. Kočky cho…
@hana_fe v tom případě jen profesionála. Což znamená deratizace. A to se bude vždy muset po nějaké době opakovat. My tedy měli myši v bytě na půdě a jediné, co zabralo byl jed. Ale každý podzim se tam nastěhovali nové. Zkoušeli jsme I různé rusicky, ale to fungovalo jen prvního půl roku a pak už ne.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?