Projekt bungalovu 171m2

Dobrý den, Mám už od projektantky navrhnutý půdorys našeho domu. Chtěl bych se zeptat na Vaše připomínky a rady k projektu co byste udělali jinak. Já jsem s návrhem spokojený jen chci ještě změnit tyto věci: a)Otočit pohovku s televizi tak aby se z pohovky dal sledovat krb. b) zmenit okno v kuchyni a dát ho směrem do zahrady ne k sousedovi jak je teď. c) přemístit jinam umyvadlo z TM a dát místo okna plnohodnotné dveře. d) ještě si pohrávám s myšlenkou zrušit špajz z kuchyně a dát ho přístupný z TM ale zase mít vedle záchodu potraviny to je blbost. Díky, M.
Odpovědět
1
2

Odpověď na příspěvek od hotarekm:

Dobrý den, Mám už od projektantky navrhnutý půdo…
@hotarekm sedačku neotacejte. Raději bych se povětšinu roku díval do zahrady než 20x do roka na krb, který vás brzy omrzí. A nevím, když dáte tv na stěnu dětského pokoje, nevím zda to nezhorší akustiku. Spajz nechejte přístupný z kuchyně, obcházet takovou dálku přes dvoje dveře do spajzu se vám nebude chtít.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od hotarekm:

Dobrý den, Mám už od projektantky navrhnutý půdo…
@hotarekm vchod do špajzu bych nerušila. Můžeš ho udělat skrytý z kuchyně. Já to tak mám. Jinak se mi projekt líbí. Nevím jak moc budete používat pracovnu, chodit ní budete přes "špinavou" zónu. Ale záleží jak moc velký u vás bude provoz.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od hotarekm:

Dobrý den, Mám už od projektantky navrhnutý půdo…
@hotarekm BTW nebude pouze jeden wc na tento (5+KK) dům málo?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od panlorenc:

@hotarekm BTW nebude pouze jeden wc na tento (5+…
@hotarekm Beru zpět moje chyba, vidím, že máte druhý wc v technické místnosti.
Odpovědět
Mě se nelíbí ta technická místnost/druhá koupelna. Záchod bych v ní dal k oknu a přidal tam sprcháč.
Odpovědět
Jsem poucena, ze oken neni nikdy dost, takze bych přidala jedno do kuchyne, do spajzu, loznice, pokoje a nad chodbou svetlovody. A klidne jeste do obyvaku okno navic. A krb nemusi byt nutne u zdi. Muze byt i v prostoru, takze se na nej da divat ze vsech stran a sedačka muze zustat v rohu.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od azsinanecovzpomenu:

Jsem poucena, ze oken neni nikdy dost, takze bych…
@azsinanecovzpomenu No neznáte okolí, takže bych byl opatrný s trvzením, že oken není nikdy dost. Navíc u špajzu je lepší, když je bez okna. V ložnici bych nad postel okno již také nepřidával. Jedině snad do kuchyně udělat na tu stranu, na které je hs portal. Do obýváků narvat ještě jedno okno? Proboha kam? Krb sice může být v prostoru, ale znovu, kam ho tam chcete vystrčit? Světlovody jsou zas problematické z hledika střechy a případného zatékání..
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jirkajiri:

Mě se nelíbí ta technická místnost/druhá koupelna…
@jirkajiri jak je okno v technicke tak to zrusim a udelaji se tam plnohodnotne plne dvere aby se clovek dostal ze zahrady s drevem atd, jinak sprchac mam vedle vany v koupelce
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od hotarekm:

Dobrý den, Mám už od projektantky navrhnutý půdo…
@hotarekm Půdorys se mi líbí :). Chtělo by to znát umístění vzhledem ke světovým stranám, svahu apod., pak by šlo řešit, jestli by se něco nedalo zužitkovat ze správného tvaru domu :). Projektantka by taky měla znát, jak trávíte svůj čas, co potřebuje konkrétně vaše rodina, abyste se v domě cítili dobře :). Osobně, pokud by dispozice měly zůstat takto, přidala bych okno v KK směrem do zahrady, jídelní stůl bych přiblížila ke kuchyni, udělala pro něj nějaké útulnější místo. Krb bych vytáhla kousek do prostoru např. když bude metr od zdi, už na něj uvidíte ze sedačky a vzniklý prostor se dá využít třeba pro dřevo. Sedačku bych nechala směrem do zahrady. Špajz bych klidně oželela a měla radši větší kuchyni s potravinovými skříněmi a díky tomu by mohla být i kuchyně i T.M. o něco větší. Druhý záchod by se mi líbil víc v koupelně než v T.M. (kdo tam bude chodit na WC, když bude místnost sloužit jako průchoďák ze zahrady do domu?). Nevím využití té pracovny, ale pokud je to okno na sever, chcete tam být celou pracovní dobu bez přirozeného slunečního světla? U ložnice je to jedno, tam se spí, ale v pokoji, kde jsem v určitou denní dobu, bych chtěla mít světlo.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od simona_sterlyova:

@hotarekm Půdorys se mi líbí :). Chtělo by to z…
@simona_sterlyova Dobrý den, a) předělání okna souhlasím to už mám v seznamu na předělání b) krb tam mi taky vadilo, že na něj není vidět, ale není to primární zdroj vytápění tj. bude v provozu pákrát ročně, ale nad tím pouvažuji. c) špajz si myslím že je fajn mít, mít vestavěné skříně naplněné surovinami je taky fajn ale myslím si že špajz je lepší - toto ještě promyslím. d) druhý záchod je určený v TM pro návštěvu, abychom my jako rodina měli jeden svůj WC a druhý pro návstěvy, dal jsem ho do TM skrz to, že plánuji z TM dveře na zahradu tzn. když budeme mít návstěvu a budeme sedět venku tak by si odskočili do TM a nešli mi přes celý dům ale hezky okolo a nemuseli by se zouvat. Mít tento WC v koupelně nevím no, zaprvé se mi tam v této chvíli nevleze takže bych musel zase zvětšit koupelnu což si myslím že už teď je dostatečně veliká. e) Pracovna je určená pro celodenní práci z HO, ta strana kde je tuším SV určitě bych pracovnu nechtěl mít na jihu, tím bych si zabil dětské pokoje a obyvák. U ložnice to tak má být ložnice na sever, tam se jdu já osobně jen vyspat.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od hotarekm:

@simona_sterlyova Dobrý den, a) předělání okna s…
@hotarekm uvažujete správně. Přístup na záchod a případně i sprchu ze zahrady je obrovská výhoda.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od hotarekm:

@jirkajiri jak je okno v technicke tak to zrusim …
@hotarekm Nyní se ale může sprchovat/být ve vaně jen jeden člověk. Kdyby byl sprcháč v technické, tak se mohou sprchovat 2 lidi naráz. Navíc ten člověk zablokuje koupelnu, takže si někdo jiný nevyčistí ani zuby pokud chcete do budoucna zrušit umyvadlo v technické. Dál mi tam vadí ložnice u silnice, je to jen 5,4 metru. Pokud tam není provoz nebo soused netůruje ráno auto, tak je to asi v pohodě, ale od silnice bývá hluk a člověk nikdy neví co bude mít za sousedy. Jak máte řešené topení? Pokud je to vedle pračky myšleno jako tepelné čerpadlo, tak se tam nevejde nebo je TČ vedle záchodu v technické?
Odpovědět
Článek se načítá

Odpověď na příspěvek od jirkajiri:

@hotarekm Nyní se ale může sprchovat/být ve vaně …
@jirkajiri Umyvadlo rušit nechci jen se přesune jinam. Co se týká té ložnice, tak dům je ve slepé ulici u pole kde jezdí tak 3 auta za den takže to snad bude v pořádku. Ohledně topení ještě nevím budu to řešit příští pondělí u projektantky, chtěl bych asi čerpadlo pořád váhám jestli čerpadlo nebo kondenzační kotel.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od rumcajk:

@hotarekm uvažujete správně. Přístup na záchod a …
@rumcajk to ano, pokud je to pouze poracovní wc/spracha ... ale pokud má být v TM wc i pro návštěvy, které budou sedět v obýváku, tak to teda ideální není ...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od xkarlos:

@rumcajk to ano, pokud je to pouze poracovní wc/s…
@xkarlos a kam byste ho umístil?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od hotarekm:

@xkarlos a kam byste ho umístil?
@hotarekm no já jsem si udělal v domě jedno samostaný wc, druhý máme v koupelně a třetí ve skladu v malé pracovní koupelně ... a ta slouží právě i pro "venkovní" návštěvy ...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od hotarekm:

@jirkajiri Umyvadlo rušit nechci jen se přesune …
@hotarekm Máte komín, takže tepelné čerpadlo by mělo stačit bez ničeho dalšího. Kondenzační kotel možná vyjde s rekuperací, ale spíše si budete ještě muset dát na střechu fotovoltaiku. Na nic z toho nedostanete dotaci, protože to bude součástí stavebního povolení. Proč to umyvydlo v technické nedáte rovnou tam kde bude i v budoucnu?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jirkajiri:

@hotarekm Máte komín, takže tepelné čerpadlo by m…
@jirkajiri A co udělat TČ a rekuperaci - dnes to u novostavby beru jako standart, něco jako klima a vyhřívání sedaček u auta. A po třech letech, pokud budeme žít ve stejném dotačním systému, udělat na dotaci FVE? O plynu bych vůbec neuvažoval. Ze dvou důvodů - cena přípojky (běžně okolo 90 tisíc) a jste závislí na trhu. Při troše dobré vůle s FVE jste v léte soběstační, nabijete si za pár let auto. Kdyby se člověk "zbláznil", tak při dnešních technologií není problém vybudovat ostrovní systém. To prostě u plynu nejde, pořád jste závislí a ani v létě si nepomůžete...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jirkajiri:

@hotarekm Máte komín, takže tepelné čerpadlo by m…
@jirkajiri Dobrý den, aktualizovanou verzi projektu budu mít v Pondělí, jelikož jedu k projektantce, umyvadlo bude jinde a místo okna budou dveře se skleněnou výplní(mléčné sklo) aby se dalo jít z venku do technické. Co se týká toho TČ rád bych ho dal ale odrazuje mě ta vstupní investice, pořád si říkám, že když se mi pokazí plynový kotel dám 50-60 tisíc za nový, když klekne TČ bude to znova 250-350k.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od rumcajk:

@jirkajiri A co udělat TČ a rekuperaci - dnes to …
@rumcajk Rekuperace - někdo říká ano, někdo ne. Každopádně pokud bude součástí stavebního povolení, tak je to bez dotace a přitom stojí asi 200 tisíc Kč. Přitom úspora tepla je minimální a nemůže se nikdy zaplatit. Plynový kotel je sice levnější, ale něco bude stát přípojka, pravidelné revize, navíc si budete muset připlatit fotovoltaiku bez dotace.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jirkajiri:

@rumcajk Rekuperace - někdo říká ano, někdo ne. K…
@jirkajiri No pokud budu brát rekuperaci z hlediska toho zda se zaplatí a nebo ne, tak pak je to jasné. Ale spousta věcí v životě se prostě nezaplatí. Zaplatí se mi v autě vyhřívání sedadel? Asi taky ne, ale je to celé o komfortu. Navíc v rekuperaci vidím výhodu v tom, že při dnešních BD testech jsou domy tak těsný, že nevětrají. Měl bych strach, že zapomenu někde větrat a začnou se tvořit plísně. S rekuperací toto naprosto odpadá a mám tak zajištěnou výměnu vzduchu. Navíc mohu rozvody udělat chytře a zajistit si rozvedení tepla z obýváku při topení krbem i do jiných místností. Nechci řešit cenu, ale 200k do rekuperace se mi zdá přehnaných.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od rumcajk:

@jirkajiri No pokud budu brát rekuperaci z hledis…
@rumcajk Co se týče rekuperace a tepla z obýváku při topení krbem, tak zrovna nedávno tady někdo řešil na fóru, že při rekuperaci má v obýváku 24 stupňů a v pokojích 18až 19, protože rekuperace nestíhá.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od jirkajiri:

@rumcajk Co se týče rekuperace a tepla z obýváku …
@jirkajiri Taky mám vlastní zkušenosti s rekuperací a už nikdy bych nešel do nového projektu domu bez ní. Řeší komáry, protože okna nemusí být otevřená a navíc jsou bez otravných sítí. Řeší hluk z venku, protože okna nemusí být otevřená. Za mě ale nejdůležitější - řeší odvětrávání z WC přes mísu, tj. bez smradů. Stačí jednou vyzkoušet a už nikdy jinak.
Odpovědět
Projekt se mi líbí. 1) Sedačku bych ponechala kde je - větší část roku pohled z okna. 2) Okno v kuchyni souhlas, určitě do zahrady. 3) TM - záleží, co je důležitější pro Vás. 4) Přístuo do špajzu uřčitě ponechat z kuchyně - praraktičtější , ocení partnerka :)
Odpovědět
Dobrý den, Přikládám aktualizovaný projekt od projektantky, měnily se velikosti otvorů, přesouvaly se okna a měnila se šířka otvoru pro portál. Zmenšila se špajz a zvětšila technická. Na jaké okna byste dali rolety jih mám na straně obýváku a kuchyně jinde mi to nedává smysl. Ani tím jihem si nejsem jistý do budoucna bude pergola, tak by to mohla zastínit.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od hotarekm:

Dobrý den, Přikládám aktualizovaný projekt od pr…
@hotarekm pokud bude pergola, pak jsou venkovni rolety zbytečné, tedy pokud vám nejde o estetiku a pohodlnost, ale to by měli být tedy všude.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od hotarekm:

Dobrý den, Mám už od projektantky navrhnutý půdo…
Podle mě není dobré řešení mít ložnici u vchodu do domu a obecně vstupovat přes klidovou zónu do obývacího pokoje. Špajz je fajn, ale bez okna. V kuchyni bych okno přidala.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od hotarekm:

Dobrý den, Přikládám aktualizovaný projekt od pr…
Opravdu chcete mít okno za zády sedačky a ještě tak, že vám tam zasahuje jen částečně? Úzká chodba. Když vstupujete do pokojů máte před sebou bok nábytku, skříně integrujte do stěn, vyhněte se rohům a dopřejte si vzdušnost.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od martinamali:

Opravdu chcete mít okno za zády sedačky a ještě t…
@martinamali vážně se vám zdá chodba široká 1,4 metrů úzká? Co tam chcete dělat? Hrát hokej?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od rumcajk:

@martinamali vážně se vám zdá chodba široká 1,4 m…
@rumcajk Tu kótu jsem napřečetla, odhadovala jsem dle ostatních rozměrů. 1,4 m je samozřejmě dost
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?