Projekt bungalovu 171m2

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den, Mám už od projektantky navrhnutý půdorys našeho domu. Chtěl bych se zeptat na Vaše připomínky a rady k projektu co byste udělali jinak. Já jsem s návrhem spokojený jen chci ještě změnit tyto věci: a)Otočit pohovku s televizi tak aby se z pohovky dal sledovat krb. b) zmenit okno v kuchyni a dát ho směrem do zahrady ne k sousedovi jak je teď. c) přemístit jinam umyvadlo z TM a dát místo okna plnohodnotné dveře. d) ještě si pohrávám s myšlenkou zrušit špajz z kuchyně a dát ho přístupný z TM ale zase mít vedle záchodu potraviny to je blbost. Díky, M.
Odpovědět
1
2

Odpověď na příspěvek od rumcajk:

@martinamali vážně se vám zdá chodba široká 1,4 m…
@rumcajk za mě je 1,4m málo ... já jsem nakonec chodbu udělal 2,1m a jsem rád ... při stěhování žádný problém, opticky zvětšuje obývák (a ano, když přijede synátor s vnučkou, tak je to skvělé místo na hraní) .. navíc když dva vyjdou ze dvou protilehlích pokojů, tak si nepřekážejí ...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od martinamali:

Podle mě není dobré řešení mít ložnici u vchodu d…
@martinamali Dobrý den, a kam byste ložnici dala na jih? Mám ji schválně na sever, já tam netrávím čas, chodím se tam vyspat. Okno je za mě v pořádku co se vám nezdá? na skříně např. v chodbě jsou tomu příčky uzpůsobeny aby byly vestavěné.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od xkarlos:

@rumcajk za mě je 1,4m málo ... já jsem nakonec c…
@xkarlos Taky znám takového který když stavěl (2005), udělal chodby po baráku a zádveří, že tam můžete tancovat. Dnes chodí a drbe se na hlavě, jak že to má vytopit. Na vytření podlah a mytí oken si berou dovolenou. Nepopírám, že je to vzdušné a příjemné, ale měl by tu nastoupit racionální rozum a zvolit vhodný kompromis vzhledem k užívání a ekonomice domu. My máme v projektu do obýváku 1,4 a v části domu, kam cizí element (návštěvy nechodí) šířku 1,1 m. Raději využiji prostor jinak a domnívám se, že v klidové části, kam chodí v drtivé většině případů jen úzká rodina, se na chodbě dokážeme vyhnout. Argument se stěhováním je takový no... Stavím barák, udělám velké chodby s myšlenkou toho, aby se mi dobře tahali skříně? Kolikrát něco stěhujete? V našem případě i v diskutované dispozici mohu v konečném důsledku téměř vše tahat okny nebo francouzskými dveřmi...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od rumcajk:

@xkarlos Taky znám takového který když stavěl (20…
@rumcajk vytopení chodby uprostřed baráku fakt neřeším, okna v ní nejsou a uklízí ji robot (ale uklízet by někdo musel i ten prostor, pokud by byl v pokoji) ... a co se týče komentáře "nastoupit racionální rozum a zvolit vhodný kompromis vzhledem k užívání a ekonomice domu", tak přesně z toho důvodu je ta chodba takhle široká ... původně měla být užší, ale stavební úpravy, který jsem oproti původnímu projektu udělal, ji prostě rozšířily .. a těch úprav fakt nelituji, protože je využíváme několikrát denně; na rozdíl od dvou pokojů, které jsou díky těmto úpravám o něco kratší a které se využívají občas, když přijedou synátoři ... a domníváš se špatně, přes tuhle chodbu je vstup do většiny místností v domě, takže ji využívají naprosto všichni, co jsou momentálně v domě ... no a když tam je při oslavě 20 lidí, tak bych se fakt chtěl s někým potkávat na 1,1m široké chodbě ... takže díky za starost, ale neuč orla létat ...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od hotarekm:

@martinamali Dobrý den, a kam byste ložnici dala …
@hotarekm Každý jsme jiní, máme jiné potřeby a denní režim, s tím pracoval náš projektant. Prvně si s námi jen povídal a ptal se z počátku na s projektem zdánlivě nesouvisející věci, až jsme si s mužem říkali, že je nějak moc zvědavý:) Při prvním návrhu nám jeho otázky už dávaly smysl. Promyslel vše do posledního detailu. Už 5 let se nám dobře bydlí, díky promyšleného návrhu jsme ušetřili cca 300 tis a z projektanta se stal rodinný přítel. Můj názor není pro vaše bydlení důležitý, ale jestli chcete... Vchod bych zvolila mezi aktivní a klidovou zónou, ve vašim případě ze SV strany, ložnici nejlépe SV roh. Myslím si, že by vám náš projektant dal zdarma pár rad i přes telefon, pokud máte zájem, napište mi na vás kontakt.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od xkarlos:

@rumcajk za mě je 1,4m málo ... já jsem nakonec c…
@xkarlos za mě je tak velká chodba plýtvání prostorem. Samozřejmě je to vše o celkové velikosti domu a co si člověk může dovolit. 1,4 m je pro mě dostačující. My máme 1,2 a stačí. Když se vozilo syna do nemocnice, tak jsem měla strach, jestli bude dost prostoru na lehátko ze sanitky, ať tam zvládne najet - vytočit se. Bylo to taktak. Dnes bych udělala chodbu o 10cm širší, ale my byli limitování rozměry domu. Při stavbě domu nás toto nenapadlo nad něčím takovým uvažovat. Co nás osvítilo, že jsme ho aspoň chtěli bez schodů do domu.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od candat:

@xkarlos za mě je tak velká chodba plýtvání prost…
@candat souhlas, 1,4m je dostačující .. každý má jiný možnosti, priority a dispozici domu .. my máme chodbu nadstandardně širokou, ale zapadá do dispozice a je denně využívána; díky té šířce jsem mohl udělat další stavební úpravy, které taky denně využíváme, takže nelitujeme ani centimetru navíc ...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od xkarlos:

@rumcajk vytopení chodby uprostřed baráku fakt ne…
@xkarlos no orle nevím jak u vás ale troufám si tvrdit, že nějaké velké párty a oslavy u většiny lidí jsou tak dvakrát, třikrát do roka. A že většina lidí na takové oslavy zve převážně rodinu. Proto nevidím problém se na chodbě 1,4 m v pohodě vyhnout. Přeci jen když už mi někdo chodí po baráku, tak by bylo divné kdyby to problém byl. Za druhé, když jsou ty oslavy párkrát do roka, tak i kdyby to znamenalo na chodbě jisté nepohodlí, tak je to přeci tak zřídka, že se mi nevyplatí zvětšovat chodbu na úkor jiných místností. Zajímavé, že v první reakci uvádíte, že je to malá šířka a ve druhém příspěvku se už korigujete. Tak jak to tedy je? Že bychom naučili orla létat?😃😃
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od rumcajk:

@xkarlos no orle nevím jak u vás ale troufám si t…
@rumcajk moje blbost, jedna nula pro tebe ... 1,4m je pro mě málo, ale vetšině lidi asi stačí ...
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?