Plynový kotel vč. komína - nutná vyměna?

Dobrý den, mám obrovskou prosbu a dotaz. Upřímně nerozumím ničemu z toho, co napíšu. Navíc jsem slyšela už tolik různých zvláštních názorů.. Koupili jsme starý byt po jedné stařence (investice v bytu z její strany byly téměř nulové). Při koupi nám všichni říkali: to máte dobrý, nový kotel, nemusíte investovat do nového. No a celá situace je úplně jiná. Rekonstrukci jsme téměř dokončili, byt by byl k nastěhování, ale nedostali jsme revizi na kotel a plynař nám kotel odmítá zapojit. Pro upřesnění - nedělali jsme žádné stavební úpravy, bez nahlášení stavby, jen klasika omítky, podlahy apod. V bytě se nacházely úplné nelogické šílenosti. Posouvali jsme a vlastně měnili i plynové trubky skrz plynový vařič a i skrz koupelnu, ať je to vše jak to má být. S tím souvisí revize, kterou jsme si pro jistotu nechali udělat. Pan revizák přišel, dal nám razítko na trubky a říká, že kotel nesplňuje co by měl a revizi nedostane. Jeden plynař nám řekl, že na ohřev vody ten kotel stačí, ale na topení už bude chtít změna (na kondenzační jelikož prý máme nedostatečně větraný prostor pro klasický kotel, co tam máme - Thermona z roku 2010 ), každopádně kotel nám stejně nezapojil ani na tu vodu. Nový plynař přišel a říká, že všechno špatně, nic nesplňuje normy, vše se musí vyměnit včetně vyvložkování komínu. Udělal nám cenovou nabídku, ze které by člověk spadl ze židle, a nutí nám průtokový kotel, i přesto že jsme chtěli s integrovaným zásobníkem. Navíc máme revizní zprávu z loňského roku, ve které se píše, že komín je vyvložkovaný nerezovou vložkou - proč to nestačí a proč se musí dělat znova? Poslední revizi na kotel, co jsme od předchozích majitelů dostali, je z roku 2020, kde se píše, že vše je ok a další revize letos na podzim. Dále máme kontakt na servisáka, který tam každý rok chodil a každý rok prý říkal, že je vše ok. Co se změnilo, že najednou letos není vše ok? Byt je stále stejný, kotel v koupelně s oknem. Ano, viděla jsem nějaké nové normy EU, ale očekávala bych, že tyto nové normy má splňovat nový kotel, který bychom sice plánovali pořídit, ale samozřejmě po čase, ty peníze bohužel stále ještě netiskneme... Moc děkuji za odpověď a radu
Odpovědět
Já bych zvážil pokud máte 3F přívod úplně zrušení plynu a dát elektro Ono vás to vyjde ve výsledku líp
Odpovědět
@vladimir_sacha děkuji, kdyby to šlo tak určitě, ale bohužel musíme mít plynový
Odpovědět
@simonovaa to že při koupi někdo říkal že je to dobrý je hezké ale prakticky k ničemu. Bohužel často je teď problém že když si necháte rozvod plynu udělat od někoho a kotel chcete od jiného tak často to nezapojí pokud rozvod nedělal on sám švagr už byl tak bezradný že chtěl trubky vytrhat a ať si je natáhnou ale nakonec někoho našel. Bohužel pokud vám to něco nesplňuje je problém a nikdo slušný to neudělá. Když se do rozvodu sáhne už musí splňovat aktuální normy. Atmosférické kotle se už nesmí dávat ale nevím jak je to v případě rekonstrukce rozvodu. Neexistuje nic čím by jste je mohli donutit aby to zapojili pokud nebudou chtít. Co se týče komínů. Tak kotel co máte funguje tak že bere vzduch z místnosti. A zplodiny jdou komínem. Ale nové kotle fungují že je komín dvojitý a přes něj saje vzduch i vypouští zplodiny. Takže k novému kotli potřebujete i nový komín.
Odpovědět
@simonovaa proč by to nešlo?
Odpovědět
@vladimir_sacha prave proto ze nemáme 3F. Ale sousedka mi tvrdila, že někteří v bytovce mají elektrický kotel a elektrikář mi naopak tvrdil, že nebude možné udělat 3F, abychom mohli mít indukci a elektrický kotel. Kdo se v tom pak má vyznat. Sousedka je ta poslední na koho bych dala, ale nahlodala me
Odpovědět
Profilova fotka
No buď nechat stávající kotel s revizí od stejného pána jako v minulosti a trochu dát pozor na pouštění věcí jako je digestoř a wc odtah.... Nebo dát nový kondenzační, ale nepoužít stávající komín, ale trubku (stačí plastová - jsou tam malé teploty) vyvést horizontálně z místnosti ven pod stropem. Sousedů se na nic neptat 🙂
Odpovědět
@simonovaa Zavolat správce domu a elektrárny
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?