Tepelné čerpadlo netopé do podlahy

Zobraz úvodní příspěvek
Zdravím, nevíte někdo čím může být, že mi netopí tepelné čerpadlo do podlahy. Na displeji se píše, že by měla být teplota na výstupu 32 stupnů ale je jen 15 stupnů. Nevíte v čem může být problém?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od edison101:

@tomus když to budete mít přes ekvitermní regulac…
@edison101 Chápu děkuji za odpověd. Ještě mě furt vrtá v hlavě jak jsme řešili, že mám moc vysokou tu teplotu vody v tom podlahovém topení. Při nastavené vnitřní teplotě 22 °C a venkovní teplotě lehce nad nulou (1-3 °C) mi to vypočítává někde mezi 33 - 35°C, ale jedná se o teplotu vody na přívodu, tedy pokud tomu dobře rozumím tak jde o vodu, která je na začátku toho okruhu takže pak na konci až projde tím podlahovým topením tak bude mít o nějaký stupeň méně a chci se tedy zeptat, když se bavíme o tom že by to mělo být asi spíš někde kolem 26-28 °C při takovéto teplotě tak se bavíme o té teplotě na začátku nebo na konci?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od tomus:

@edison101 Chápu děkuji za odpověd. Ještě mě fu…
@tomus tak tohle vám nikdo neřekne, protože nezná váš dům. Já pouštím do podlahy 24 a mám v domě taky 22.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od petros4:

@tomus tak tohle vám nikdo neřekne, protože nezná…
@petros4 Mám dvou podlažni dům plocha každého patra cca 100 m2. Zdivo: Porotherm 38 Zatepleni stropu a mezikrokevni izolace: minerální vata ISOVER UNIROL PROFI ve dvou vrstvách knižně celková šířka 30cm Okna a dveře: Vekra Premium Evo Zateokeni fasady se bude dělat až na jaře
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od tomus:

@edison101 Chápu děkuji za odpověd. Ještě mě fu…
@tomus Nemáte nějaký projekt ? Nikdo z nás netuší, jak to máte. Zřejmě máte navíc mezi AN a PT další směšovač. Ten mixuje teplou vodu od TČ s ochlazenou z vracečky z PT a proto musí být vstupní teplota trochu vyšší. Jinak o teplotě rozhoduje režim a nastavení regulace. Opět nevíme jak to máte. Teoreticky máte aktivní režim ekvitermu. To znamená, že zřejmě máte blbě nastavenou křivku) moc velký sklon nebo vysoký posuv)
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od zubr487:

@tomus Nemáte nějaký projekt ? Nikdo z nás netuší…
@zubr487 Myslíte projekt na to vytápění?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od tomus:

@zubr487 Myslíte projekt na to vytápění?
@tomus ano, to je snad logické. Především by mě zajímalo, zda tam bude zapojení TČ a těch věcí kolem. Možná by stačilo udělat pár fotek
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od zubr487:

@tomus ano, to je snad logické. Především by mě z…
@zubr487 To nebude protože původně jsem měl mít FVE a ne TČ Tady je foto té části od TČ co jde do podlahového topení
Odpovědět
Je to jasné. Vlevo od AN máte vnitřní jednotku TČ. V ní je výměník a primární oběhové čerpadlo. Pod ní je magnetický filtr. Voda cirkuluje do AN. Co vidíte na regulaci je teplota v horní části AN a průtok do AN. Vpravo je nahoře směšovací ventil se servem, pak filtr a čerpadlo sekundárního okruhu do rozdělovače PT. Ptejte se, k čemu je tam ten směšovač. Normálně se tam opravdu nedává, Je to dost drahá sranda a navíc TČ musí topit na vyšší teplotu a tím s horší účinnosti. To je i důvod, proč máte tak vysokou teplotu na výstupu TČ. Jiná primárně se pracuje natokovou vyšší teplotou. Zpět se vrací ochlazena voda. Obvykle se nastavuje průtok PT na rozdíl teplot 3 až 5st. Nastavuje se to výkonem oběhového čerpadla. U některých regulaci se řídí výkon oběhového čerpadla automaticky na nastavený rozdíl teplot. Pokud se vrátím k původní otázce, tak mohlo být vypnuté oběhové čerpadlo nebo mohl být blbě nastavený směšovací ventil. To je pravděpodobnější
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od zubr487:

Je to jasné. Vlevo od AN máte vnitřní jednotku TČ…
@zubr487 Ten problém je v 4 cestnem ventilu, který se někdy zasekne v poloze odmrazovani kdy to natápi vodu do 17l nádržky uvnitř té vnitřní jednotky a slouží to pro odrmazeni toho cerpadla a právě se v té poloze ten 4 cestny ventil někdy sekne a zatím se nepřišlo na to proč protože když to zkoušeli manuálně tak to jde lezce a nějakou dobu to i funguje několik dní a pak se to pokazí. Když se to TČ restartuje nebo ručně pootoci ten ventil tak to zase jede takže je to prý docela záhada. Udělali odvzdusneni, vycistili filtry a furt se to občas zasekne
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od tomus:

@zubr487 Ten problém je v 4 cestnem ventilu, kte…
@tomus podívejte se na stránky výrobce. Ve vnitřní jednotce je kondenzátor, neboli výmeník, kde se předává teplo z chladiva do vody, expanze, oběhové čerpadlo a trojcestný ventil pro přepínání mezi topením a ohřeven TUV. Při odmrazování se přepíná 4cv, který je ve vnější jednotce. V tomto režimu se otočí směr toku tepla. Ochlazuje se voda v AN a tímto teplem se ohřívá externí jednotka. Ve vnitřní jednotce není žádná nádržka, která se natápí. To jste buď nepochopil, nebo Vás balamutí.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od zubr487:

@tomus podívejte se na stránky výrobce. Ve vnitřn…
@zubr487 Je tam integrovaný akumulační zásobník to jsem myslel možná jsme to ne správně poslal. Každopádně se to v tom obrácenem režimu zasekne a pomůže jen restart jednotky nebo manuální pootoceni toho 4 cestneho ventilu, ale chyba toho ventiku by to být prý neměla že jde úplně lehce otáčet. Je otázka zda tam pošle nějaká ta řidiči jednotka nebo co to je ten signál aby se otočil no.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od tomus:

@zubr487 Je tam integrovaný akumulační zásobník t…
@tomus Pokud se podíváte do dokumentace, tak tam najdete tento obrázek. Vy tam vidíte nějaký akumulační zásobník? Ten 4cestný ventil, který slouží k zapínání defrostu je ve vnější jednotce a ovládá se táhlem. Malý akumulační zásobník je uveden ve vnitřní jednotce určené pro kombinované systémy. Jenže ve skutečnosti se vzhledem k nepatrnému objemu nejedná o akumulační zásobník, ale Tzv. anuloid.
Odpovědět
Článek se načítá
@zubr487 Tohle je starší model (podle toho ovladaciho dotykoveho panelu) ten to nemá ale ten nový to tam má. Jsem to viděl když měl tu vnitřní jednotku otevřenou. Tady to máte v manualu to je vidět
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od zubr487:

@tomus Pokud se podíváte do dokumentace, tak tam …
@zubr487
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?