Bazén - pro a proti

Profilova fotka
Rozhoduji se, zda pořídit bazén na zahradu. Prosím o zkušenější, jestli se podělí o to, jaký bazén mají (rozměr, materiál), cenu, jestli to stálo za to, nebo je to zbytečnost. Děkuji za sdílení zkušeností.
Odpovědět
Jestli to za to stojí, tak to je dost individuální. Stává se, že prvotní nadšení z velkého bazénu opadne, pak už zůstávají ale starosti s údržbou. Je třeba počítat, že to vyžaduje nějaký čas a nějaké peníze, nejen ty prvotní.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od maty56:

Rozhoduji se, zda pořídit bazén na zahradu. Prosí…
@maty56 Pro dospělé mi to přijde jako zbytečnost. Člověk si v tom většinou stejně nezaplave. Na druhou stranu pro děti je bazén skvělé vyžití na prázdniny. My to řešíme velkým nadzemním bazénem, který na léto rozložím a na podzim schovám. Pro nás je to ideální řešení, ale víte jak, sto lidí sto chutí.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od maty56:

Rozhoduji se, zda pořídit bazén na zahradu. Prosí…
@maty56 nepíšeš, jestli chceš v zemi nebo ti stačí nějaká nadzemní skládačka. My si pořídili obyč nadzemní. Nechtěli jsme investovat velké peníze. Pokud nás přestane bavit, jednoduše sbalíme, vyhodíme a zahrada bude +- bez větší újmy. Není to na zahradě sice žádná dizajnovka, ale to nás s mužem netlačí. My si ho užíváme každé léto a těšíme se na to i když průměr máme jen 3,66m. Jinak necháváme ho s vodou i přes zimu. Schováváme jen filtraci.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od maty56:

Rozhoduji se, zda pořídit bazén na zahradu. Prosí…
@maty56 Moji rodice meli, uz nemaji...bylo s tim vic prace nez uzitku, no :) Samozrejme jako deti jsme v tom byli prvni rok porad, druhej uz tolik ne, treti skoro vubec. Pro dospele to teda nebylo vubec. A nas deti to pak omrzelo, radsi jsme sly na koupaliste nebo do aquaparku. Mame uz cerven a jeste nebylo pocasi na koupacku, jako ty ctyri tydny veder se samozrejme bazen hodi, ale pak na nej koukat trictvrte roku..? Alespon my nejdeme do vody, pokud je venku pod 30 stupnu, proste to nikoho nelaka a mame radi teplo. Ale virivku, tu bych teda rada. Neznam nic lepsiho, nez horkou kourici vodu behem podzimniho studenyho deste. I deti ji maji radsi. Chvili radi v bazenu a stejne vsude za chvili skoci do virivky k nam.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od martin_s:

Jestli to za to stojí, tak to je dost individuáln…
@martin_s právě proto se ptám těch, kteří ho už nějaký rok mají doma. Z rodiny vím, že je to taky dost starost, tak jestli to stojí za to...
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od jakuda:

@maty56 Pro dospělé mi to přijde jako zbytečnost.…
@jakuda asi to taky tak vyřešíme, kvůli dětem na léto. plus pokud se už nebude tolik využívat, tak nebude problém to místo využít jinak. u zděného by s tím problém byl.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od candat:

@maty56 nepíšeš, jestli chceš v zemi nebo ti stač…
@candat no zvažovala jsem i nějaký laminát, příp. vyzdít do země, ale blbý je, že pokud se nebude pak využívat, tak vybourat to stojí taky peníze.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od bayt:

@maty56 Moji rodice meli, uz nemaji...bylo s tim …
@bayt vířivka je taky možnost, akorát je to spíš pro dospělé, nebo myslíš, že to ocení i děcka? asi by musela být pod střechou, aby byla plně využitelná i v dešti...
Odpovědět
Otrava a starost převažuje užitek, loni jsem bazén rušil, naštěstí jen obručový nadzemní, navíc to máme 200m k přehradě, takže naprosto zbytečné. Na počvachtání jsme dětem koupili takový ten malý nafukovací, který napustím vodou ze studny a pár kyblíků horké vody. Ale taková vířivka, to bych si časem nechal líbit, teď jsou ale jiné priority :-)
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od maty56:

@bayt vířivka je taky možnost, akorát je to spíš …
@maty56 už jsem to tu psal, za mě je bazén na nic ... vysoky pořizovací náklady, následná údržba, nezaplaveš si v něm a využití pár dní v roce ... takže jsme zvolili výřivku, celoroční ... a absolutní spokojenost .. a i ty děcka se v ní v létě vykoupou ...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od maty56:

@bayt vířivka je taky možnost, akorát je to spíš …
@maty56 Nase deti a specialne syn me na ni dokonce ukecava, miluje fakt teplou vodu. Vyhodou je, ze se tam clovek nalozi skoro kdykoliv a zablbnout tam mladsi deti taky muzou. Tem bych ale jeste na leto poridila nejaky nafukovaci mensi bazenek, idealne hloubku 90 cm. Mne se prave libi byt ve virivce, kdyz mi prsi na hlavu... Jinak na koupaliste to mame teda deset minut pesky, kdyby chtel mit nekdo rozlet.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od xkarlos:

@maty56 už jsem to tu psal, za mě je bazén na nic…
@xkarlos samo vířivku 😳
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od bayt:

@maty56 Nase deti a specialne syn me na ni dokonc…
@bayt děti mám už v pubertě, takže ten malý bazének by byl pro nás zbytečný.
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuji všem za sdílení zkušeností, myslím, že to nakonec bude vířivka 😀
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od maty56:

Děkuji všem za sdílení zkušeností, myslím, že to …
@maty56 Ještě mě napadlo, jestli by pro vás nebyl zajímavější koupací sud. Známí ho mají na chalupě a je to paráda.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od maty56:

Rozhoduji se, zda pořídit bazén na zahradu. Prosí…
@maty56 Ahoj. Tak ako? Máš nakoniec bazén? Alebo si sa rozhodla pre inú alternatívu? Ak vyhral bazén, možno sa ti niekedy hodia tieto užitočné tipy ➡️https://www.modrastrecha.cz/magazine/jak-najit-diru-v-bazenu-rychle-a-spolehlive-vyzkousejte-tyto-osvedcene-tipy-a-uzijte-si-leto/
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?