Baterie a sanita

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj, zítra jedeme vybrat finální koupelny - baterie, sanitu i obklad.. Jedeme do Mara, kde mají různý sortiment od dodavatelů jako je (Jika,Ravak,SanSwiss,Kermi,Riho,Grohe,Kludi,Laufen atd..) Budeme vybírat: Velká koupelna - dvojumyvadlo, záchod s bidet sprškou, vanu, žebřík. Malá koupelna - walk - in sprchový kout, jedno větší umyvadlo, záchod s bidet sprškou, žebřík,a poté do technické místnosti - malé umyvadlo + záchod. Dáte mi sem nějaké tipy, na čem šetřit na čem třeba naopak ne? Jakou by jste zvolili vanu /plast,smaltovanou, keramiku/. Co vy by jste případně udělali jinak nebo naopak doporučili? Která značka se Vám osvědčila? Co by jste si třeba už nedali? Je to moje první vlastní bydlení, tak než mi tam začnou cpát, to nejdražší, chci jít s něčím v "rukávu". Děkuju ♥!!!!!!!!!!!
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od tommy_hron2:

@huchu Ano přesně tak jsem to myslel. Přece jen t…
@tommy_hron2 To je možné, ale ty značky jsem viděl i na tom již zmiňovaném Sanitinu, tak přemýšlím, že to vyřeším takto rovnou z e-shopu. Co se týče dodání, tak to vůbec nehoří, takže pozdější termin bude pro mě jen vyhovující. Nechce se mi nikam chodit momentálně, mám toho dost s jinými věcmi, takže budu rád, když mi odpadne alespoň tato jedna povinnost.. :-D
Odpovědět
@snippe @roman_ Tak eshopů je ve skutku mnoho. Takže je možné že natrefím na různých eshopech na tytéž značky jen jinou částku. Co se týká dodání tak nevíte jak to bývá? Zda je třeba si zajistit dopravu a jít si někam do centrálního skladu pro to.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od stendo:

@snippe @roman_ Tak eshopů je ve skutku mnoho. Ta…
@stendo väčšina eshopov to posiela kuriérom, poštou alebo zásilkovnou, napr. Siko má možnosť nechať si to poslať na predajňu.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od huchu:

@tommy_hron2 To je možné, ale ty značky jsem vidě…
@huchu Tak když předěláváš celou koupelnu tak asi to moc nehoří, spíš asi když na nově zařizuješ, tehdy je člověk tak hrr do všeho, kolikrát až nerozvážný. Můj známý se takto těšil že mají novostavbu a už se neuměli dočkat kdy půjdou bydlet, tak pokoupil hned na první a pak to tak dopadlo.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od nuppo23:

@huchu Tak když předěláváš celou koupelnu tak asi…
@nuppo23 A jak to dopadlo? Ale já jsem přece nikde nenapsal, že rekonstruuji. Také vybíráme s přítelkyní koupelnu do novostavby, jen nám to zatím prostě nehoří, jelikož jsme zatím v bytě, nespěcháme.😊
Odpovědět
Profilova fotka
Myslím, že je úplně jedno, jestli někdo rekonstruuje nebo dělá koupelnu nově :-D Výsledek asi očekáváš stoprocentní v obou případech. 😁
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od huchu:

@tommy_hron2 To je možné, ale ty značky jsem vidě…
@huchu Jako nám taky nehoří, no stejně bych to měl doma čím dřív, ať se to může zapojit všechno a sfunkčnit. Obyčejně dodání trvá kolik? Týden-dva?
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od tommy_hron2:

@huchu Jako nám taky nehoří, no stejně bych to mě…
@tommy_hron2 Myslím, že pokud mají objednané zboží na skladě, tak by to mělo přijít do dvou dnů. Jinak si samozřejmě chvíli počkáš, ale vůbec to není problém. :-) Takže to správně chápu, že tě taky žena honí? 😁 Ono by to normálně u nás taky vůbec nespěchalo. 🤣
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od snippe:

@tommy_hron2 Myslím, že pokud mají objednané zbož…
@snippe Ono je to takový vzájemný, ale jo, větší podíl má na tom žena 😁 Jako podle mně je nejlepší samotnou sanitu dávat úplně na konci jako taková tečka za větou. Nevím co s tím chce dělat když ještě bude koupelna rozebrána a nic se nebude dát zapojit. Ale tak to je to ženské smýšlení 😆
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od tommy_hron2:

@snippe Ono je to takový vzájemný, ale jo, větší …
@tommy_hron2 Netvrdím, že nemáš pravdu, ale alespoň si vyhlédnout dopředu, minimálně do jakých značek člověk chce jít a podobně. Já osobně nemám rád řešit věci na poslední chvíli.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od huchu:

@tommy_hron2 Netvrdím, že nemáš pravdu, ale alesp…
@huchu Přesně tak, pak už aspoň víš, od čeho se odpíchnout. Já také nerad věci řeším za pět dvanáct. To si můžeš být potom jistý, že se něco zkazí. :-D
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od roman_:

@stendo väčšina eshopov to posiela kuriérom, pošt…
@roman_ Tak to je dobře když si to člověk může i vyzvednout. Ale to bych potřeboval větší auto než mám teď 😄 @huchu No tak tohle není ani moje parketa, jako manželka se do toho moc nerozumí a tak si myslí že vždyť to je všechno stejné baterie jako baterie, záchod jako záchod, sprcha jako sprcha. Podle mně dost záleží na těch značkách, přeci jenom každý vyniká v něčem jiném.
Odpovědět
Článek se načítá

Odpověď na příspěvek od stendo:

@roman_ Tak to je dobře když si to člověk může i…
@stendo Sladká nevědomost 😃 Ale takovým stylem by na to člověk velmi rychle doplatil si myslim. 😅
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od stendo:

@roman_ Tak to je dobře když si to člověk může i…
@stendo Veci, čo idú jednoducho vymeniť môžete kúpiť aj neznačkové, keď zistíte, že sú na hovno, tak ich vymeníte. Ale napr. podomietkové by som kúpil radšej drahšie.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od roman_:

@stendo Veci, čo idú jednoducho vymeniť môžete kú…
@roman_ No jo, podomítkové tak snadno nevyměníte, to bych tedy řešit nechtěl. Každopádně jsem však za kvalitní značku, co se týká celé sanity, ne jen těch zmiňovaných baterií. Už jsem se setkal i s takovým přístupem, kdy skutečně tu reklamaci či vrácení uznat nechtěli, i když jsem byl vysloveně v právu.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od huchu:

@nuppo23 A jak to dopadlo? Ale já jsem přece nikd…
@huchu Myslel jsem to obrazně, ne že konkrétně jsi tak řekl někde 😄 No dopadlo to jak to dopadlo - po roce mohli celou vanu vyměnit, nakolik jim začínala žloutnout a okamžik kdy si teda řekli že už opravdu ji musí vyměnit byl, když se jim uvolnila neřezová polička na sprchové gély a roztřískala jim vanu 🙉
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od nuppo23:

@huchu Myslel jsem to obrazně, ne že konkrétně js…
No tak to by mě zajímal ten materiál. Sázím to na akrylát nebo na nějakou takovou odnož. :-D
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od huchu:

@tommy_hron2 Netvrdím, že nemáš pravdu, ale alesp…
@huchu Já se v těch značkách nějak moc nevyznám. Co já vím, přijde mi to na jedno kopyto jen něco je drahší, něco levnější - it is what it is 🤷‍♂️
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od huchu:

@stendo Sladká nevědomost 😃 Ale takovým stylem by…
@huchu No já ji to taky říkám, že to není jen tak jak si ona představuje. Chtěla by takový ten podomítkový systém, nevím jestli budu muset bourat nebo jak se to dělá. @roman_ Neznačkové? Vždyť všechno má nějakou tu voji značku ne?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od stendo:

@huchu No já ji to taky říkám, že to není jen tak…
@stendo Tak jasné, že všetko ma svoj nazov/značku. Ale sú renomované drahé značky, od ktorých sa dá očakávať, že niečo vydržia, sú drahšie, často z kvalitnejších materiálov a asi sa dá uplatniť nejaká záruka. A potom sú tu "značky" lacnejšie a lacnejšie až po plastové čínske šmejdy, ktoré môžu ale aj nemusia fungovať dobre a dlho. Napríklad sprchová hlavica do ruky sa mi osvedčila obyčajná plastová za 100 kč, vydrží v pohode dva tri roky, niekedy aj viac a vymenená je do minuty. To mi stačí. Ale niečo, čo je pod omietkou by som bral radšej kvalitné a drahé, so zárukou, že to niečo vydrží.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od huchu:

No tak to by mě zajímal ten materiál. Sázím to na…
@huchu Jo myslím že to šlo tím směrem. Ješte doteď si pamatuji jak se velice radoval že za jak dobrou cenu koupil vanu, že to ani nečekal že tak ušetří. No ušetřil, ale jen pro tehdy 😀
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od huchu:

@tommy_hron2 Netvrdím, že nemáš pravdu, ale alesp…
@huchu Tak značky nevím. Nějak na tuto stránku až tak moc nekoukám. Spíš mě zajíma dizajn.
Odpovědět
Profilova fotka
Nechápu, jaký je problém s podomítkovými bateriemi? Když je to uděláno kvalitně, tak je to podle mě super řešení a ještě to i lépe vypadá. Jak už ale bylo zmíněno výše, u nich je vysloveně nezbytné si něco připlatit, aby to vydrželo co nejdéle, neboť je s tím prostě spousta práce.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od roman_:

@stendo Tak jasné, že všetko ma svoj nazov/značku…
@roman_ Aha chápu rozumím. No jo my jsme taky měli takovou hlavici z Lidlu jakože masážní a ještě i s led světlem 😄 taková srandička, no vydržela asi 3 roky. Tchýně měla tuhle plastovou malou ale to bylo utrpení se s ní i sprchovat.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od snippe:

Nechápu, jaký je problém s podomítkovými bateriem…
@snippe No tyto podomítkové věci bych asi nechal na vodoinstalatéra, ať tam něco nezmrvim. To by mě pak asi šlehlo kdybych to musel celé předělávat. Já s tím nemám nějaké zkušenosti a ani nevím jestli je k těmto věcem nějaký montážní návod dodáván.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od nuppo23:

@snippe No tyto podomítkové věci bych asi nechal …
@nuppo23 Jednoznačně bude lepší, když si na to člověk najde odborníka, pokud to opravdu neumí udělat, ať to prostě i nějak vypadá. Když je to uděláno kvalitně, tak je to jistě lepší řešení než klasické baterie. O tom žádná.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od nuppo23:

@snippe No tyto podomítkové věci bych asi nechal …
@nuppo23 väčšinou to nie je žiadna extra veda. Dobrý výrobca návody dodáva, lepší výrobca má aj video návody online, na tom potom už nie je čo skaziť. Akurát tlakovú skúšku si nechajte urobiť, kým sa to schová pod omietku.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od snippe:

Nechápu, jaký je problém s podomítkovými bateriem…
@snippe Kdo má tady problém s podomítkovými systémy? 😃 Nějak jsem to nezastihl že se někdo na to tady stěžoval. Jinak psali jsi o dodání, že ti to přišlo tak do dvou dnů. Nevíš jestli se dá nějak dohodnout s kurýrem že by mi to dovezl když už budu z práce doma?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od pavel_l:

@nuppo23 Jednoznačně bude lepší, když si na to čl…
@pavel_l Ale k tomu se dá snad napojit i klasická baterie ne? Neumím si představit že by mi voda tekla jenom zhora dolu a já s tím nic nemohl udělat 😅 To pak nevím jak by se málé děti v tom myli nebo psy.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od stendo:

@pavel_l Ale k tomu se dá snad napojit i klasická…
@stendo Když už máš podomítkovou, tak nevidím důvod, proč tam dávat klasickou. Normálně se dá s ní umýt a pejsek taky 😁, nevidím v tom žádný problém. @tommy_hron2 Myslím, že vždy se dá domluvit. 😉 Kde je vůle, tam je cesta. 😆
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?