Stavba z cihel Porotherm plněných minerální vatou - recenze

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den, uvažujeme o stavbě z cihel Porotherm plněných minerální vatou. Máte někdo zkušenosti se stavbou z těchto nebo podobných cihel bez dodatečného zateplení? Děkuji
Odpovědět
1
6
7

Odpověď na příspěvek od pyramis:

@roman_ Není to jedno, pokud to jsou příčky, kde…
@pyramis Vlhkosť na strope kondenzovať nemá ako, ak je správne urobená parozábrana. Izolácia je až nad ňou a tam už vlhkosť z baráku nemá čo robiť.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od roman_:

@pyramis Vlhkosť na strope kondenzovať nemá ako, …
@roman_ Jo ale někdy je prostě rastr chycen na obvodovkách, folie pod ním a tím je pak koruna zdiva nad parozábranou a hrozí to, co píšu. Samozřmě pokud je to celé pod plachtou, tak bez problému.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od matusska6:

@dopcom proto je dobré dbát i na detaily. právě p…
@matusska6 jako jaký typ domu? co tím myslíš? že jsi zateploval nebo jak? no taky jsem nakloněný k cihle tak zjišťuju co nejvíce se dá a doufám že příští rok na jaro už alespoň tu základovou desku vylejeme. tam pak ještě bude nějaký ten čas na doťukávaní detailů.
Odpovědět
Profilova fotka
@pyramis proč dáváte plněné cihly do úvozovek? nerozumím. @zubr487 díki za info. jinak co se týče pěny nebo malty. já osobně bych asi na pěnu ty obvody nelepil. ta malta je přece jenom pevnější.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od eewin:

@pyramis proč dáváte plněné cihly do úvozovek? ne…
@eewin Do uvozovek jsem dal slovo zateplené, to jen pro ujasnění. A je to proto, protože izolace je v místě vzduchové mezery. Ale vzduch sám o sobě má lepší izolační vlastnosti než polyš nebo vata. Není to vzduch, co v cihle vede teplo, nýbrž samotný hliněný vyplálený střep. Ostatně i proto jsou dnešní cihly na tom izolačně lépe než staré plné. Právě díky tomu vzduchu, který izoluje.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od pyramis:

@eewin Do uvozovek jsem dal slovo zateplené, to …
@pyramis Vzduch je výborný izolant, ale je treba zabrániť jeho prúdeniu a to robí tá vata. Aj keby bol každý šár premaltovaný tak, aby uzavrel všetky kanáliky (čo asi ani nie je možné), tak tam prúdenie vzniká, hoc veľmi slabé (jednou stranou hore, druhou dolu) a touto prirodzenou konvekciou sa dosť zvyšuje prestup tepla. Preto môžu plnené tehly dosahovať lepšie parametre, ale nie natoľko lepšie, aby to vyvážilo tú premrštenú sumu, čo za to chcú.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od roman_:

@pyramis Vzduch je výborný izolant, ale je treba …
@roman_ Ale o tom už jsem tu psal, stačí řádně zasadrovat krabky, nastříkat omítku až k podlaze, lepit polyš na obdélník a nezdit jak prase. Pak tam nic neproudí, nemá jak.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od pyramis:

@roman_ Ale o tom už jsem tu psal, stačí řádně z…
@pyramis Práveže má, aj v kompletne uzavretom kanáliku prúdenie bude, teplou stranou kanáliku hore, studenou dolu. Akurát to bude veľmi slabé prúdenie, ktoré ale nepatrne zvýši prestup tepla. A čím je kanálik vyšší, tým je efekt silnejší. Pomohlo by uzavrieť v každom šáre, ale to sa úplne nepodarí.
Odpovědět
Profilova fotka
To jo, ale to bys musel mít ty kanálky spojené. Tomu ale brání voština.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od pyramis:

To jo, ale to bys musel mít ty kanálky spojené. T…
@pyramis Funguje to aj v jednom izolovanom kanáliku. Ale to je fuk, nezastávam sa plnenej verzie, stále si myslím, že je to ekonomický nezmysel.
Odpovědět
1
6
7
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?