Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@bilbery myška byla jen jednou v koši na dřevo. Ukryla se tam potvůrka a my si ji přinesli do srubu. Ale náš bojovný jorkšír ji objevil, jak se v koši schovává a tak hned putovala zase ven. Jinak s myškama problémy nemáme,i když nemáme kočku a venku se potuluje jen jedenou kocourek od sousedů. Tak to stačí asi vychytat. Jednou jsme objevili i ropuchu v technické místnosti. :-) @mioniname brousili jsme před instalací oken, bylo z toho tolik jemného prachu, že s oknama si to nedokážu představit. Je to šílenej bordel. A nátěr byl také před oknama. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
My brousili (tedy nechávali si brousit :-) ) nedávno, dlouho po namontovaných oknech a žádnej problém v tom nebyl, ani v úklidu (to už jsme dělali sami :-) . Spíš mě mrzelo, že jsme vůbec museli brousit :-| . Příště bych trochu víc pohlídal napadaný prach na kládách, aby se neusazoval a nezažral a ušetřil bych nemálo "chechtáků" za broušení:-D. I ty neboušené klády jsou takový hezší, neflekatý
Odpovědět
Profilova fotka
Myšky jsou opět tématem, jako každý rok ]-( . I přesto že máme kočku :-| Ale pokud běhají po srubu, je to ok, všechny jsme vychytali nakonec na nějaké dobroty. Ale 2 myšky nám zůstaly za nesámovkama, a to je peklo. Jednu poslouchám celé večery v galerii jak trhá cosi za nesámovkama v podhledu, druhá má cestičku ve zdi okolo futer, tady jasně slyším jak přímo nad futry rve slámu z ecopanelů. Budí nás i ze spaní. Často jedou obě najednou, tak vím, že jsou minimálně dvě. ]-( Jed jim tam sypat nikam nechci - jednou se jedna myška uvolnila z pastičky a chcípla mimo, trvalo několik dní než jsme našli, co to ve špajzu tak smrdí. Takže chcíplotinku ve zdi nechci. Jestli víte někdo opravdu o OSVĚDČENÉM způsobu, jak je vyhnat, budu vděčná. ;-) ;-) :-N Myslím spíše nějaký druh zvuku, pachu, vibrace, vyzkoušený odpuzovač.... Na pastičku z té zdi nevylezou, to zkouším už dlouho. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e malinko nebo vubec jsem nepochopila povzdech o zažranosti prachu a broušení,,, my brousili celý dum a ten prach co byl všude, jak už tady psala Soňa, to netuším jak se dá z oken dostat, ale asi ano a je to dobře, tedy mužeme každý volit svou cestu, jako již všude :)) mám prach na kuláčích nahoře také a zatím nevím jak ho sundám a to jsou kuláče vybroušené a natřené :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Ha ha ha :-) já vám to říkala , že žádné bezprašné prostředí :-) Ten prach z vrchu kulánů já omývám-stojím na štaflích, kyblík s vodou a malinko octu (pohlcuje pachy, zvýrazňuje barvu) no a hadrem v ruce pěkně šťourám do každého rohu. Kam nedosáhnu -namočím konec koštěte, nebo velké štětky a snažím se to dostat pryč. Co nejde, nejde...ale těch míst je minimum. Prach není z podlahy , ale 100% z pohybu v patře, z topení, z ¨běhání pejska, z práce manžela (pískuje v dílně).
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 ha ha,, nahoře nemáme ani psa ani práci,,, ale prach je všude,,, z kamen je hodně silné prášení :) a tak zatím žádné štafle, ale to přijde, vím to,,, jenže - milá moje, mám kuláče v prostoru 8m nad podlahou a to štafle nedají :))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha @morana128 patro moc nepoužíváme, , dílnu nemáme, :-D jsem tam často sama a dva malí čoklíci, z kamen prachu´moc nebude, tam se nepřikládá.. ale prachu je šíleně... s bytem se to nedá srovnat...
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery Jedna se nám dostala dovnitř, ale skončila v pytli s granulema pro psy. Takže se chytla sama :-D . Ale spoustu myších mrtvolek jsem našel venku, jak je přinesli kocouři a dokonce jsem viděl jak jeden z našich psích miláčků chytil myš, teda on na ni šlápl a potom pořád do ní šťoucha čumákem, aby se ještě pohnula a ona už se nehla :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 Jakže často to s těmi štaflemi absolvuješ? Já to zatím dělala dvakrát za 3 roky, ale vždy byl ještě nějaký důvod navíc (třeba truhláři dělali údržbu a při tom brousili a lítali se dřevem po celém srubu ]-( ).
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Jak se mi chce a jak moc dobře vidím :-) Ale 1x ročně 100 %, někdy 2x ročně, ale třeba jen část obývákovou, když je u nás nějaká větší oslava. Je to pro můj pocit. V kuchyni to mám dobré, že skoro většinu umyju z linky, tak tam to tak často na štaflích nedělám. Jen prostě tu obýváko jídelnovou část. On ten prach skoro nikdo nevidí-manžel vůbec, to abych tam asi neprudila :-D a rodina taky ne, abych prý neblbla. Já to ovšem mám během 1-1,5 hodiny hotové, prostě pustím film a jedu. části v předsíni, koupelně, wc, záchod-tam jsem to dělala snad 4x za těch 9 let, tam to prostě není.
Odpovědět
prosím, prosím, vím, že se to tu probíralo, ale nezaznamenala jsem si to ]-( , čím (jakou izolací) jste vyplňovali mezery nad oknami a vnitřními zděnými příčkami???? Díky moc ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@iil myslíš nad okny a nad příčkami, kdy se s tím ještě i pracuje?,,, to je podle systému, který si zvolíš, my máme mirelon a všude okolo máme ovčí vlnu,,, jestli jsem pochopila :)
Odpovědět
Článek se načítá
@kasha přesně to myslím, jsme v začátcích, takže jde mi o tu izolační výplň, kdy srub bude ještě sedat. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@iil ANO, každý si to myslím, řeší po svém :) a nebo také podle firmy, která Ti to dělá,,, protože my jsme si mnoho věcí dělali sami a stále doděláváme, tak to nemáme profi,,, někdo dam dává nějaké hranoly, které pak postupně sundává,,,, nám se skutečně osvědčil tlustý mirelon, který se umí stlačit až na velmi tenkou vrstvu,,, nad některými příčkami nemáme nic, myslím :)))) jinde mirelon a vnější zakrytí jsem si vymyslela takové, které jsem si mohla udělat sama,,, máme koupenou ovčí vlnu na mřížce a tak jsem ji nastřílela na příčky a stropy :) někde na fotkách to najdeš :)
Odpovědět
@kasha super, díky moc ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Ještě k tomu broušení.... já myslel, jako zažraný prach z broušení a řezání betonu, sádrošů, anhydritu atd... Ten jsme bohužel hned z klád nesmetli a postupně se do dřeva zažral . Kdyby toho nebylo, tak bychom vůbec nebrousili.
Odpovědět
Profilova fotka
@iil nad pricky jsem daval mineralni vlnu zabalenou do tenke sede geotextilie aby to neprasilo
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e hmmhmm, tož to jsem viděla u kanavi, měli sloupy obalené igelitem,, tedy příště obalit kuláky a pak jen sundat :) - jinak jste vubec nebrousili? :) @iil v příčkách ze sádroše máme také skelnou vatu v igelitových pytlích rovnoměrně skoro rozloženou :)) když to doma bylo, tak to vyhazovat nebudeme,,, a skelná vata-zbytky-byšlo zateplení střechy na 6000,-Kč vata a pár korun parotěska,,, trochu se nám prodražila doprava z teplic-přes celou republiku :))
Odpovědět
Profilova fotka
Prosím máte někdo kontakt na projektanta, který má zkušenosti z projektem roubenky, děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
@majpro mohu doporucit Daniela Vlcka
Odpovědět
Profilova fotka
@majpro mohu doporučit Petra Krejčiříka
Odpovědět
@sonafa hezký, dík za foto. Jak tahle skladba odolává kročejovému hluku? Je to v pohodě, nebo je dole slyšet stádo slonů?
Odpovědět
@sonafa K té myši - asi by to chtělo zjistit kudy může ven. Jinak mám vyzkoušenou topinku s česnekem.
Odpovědět
Profilova fotka
@hugos1 ta myš jde za tou topinkou s tím česnekem nebo naopak od něj běží pryč?
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 topinka před každou dírou zaručuje úspěch, buď se při úprku před česnekem hlodavci čelně srazí v díře a jelikož je úroveň zdravotnictví u hlodavců ještě mizernější než naše, účastníci nehody s vysokou pravděpodobností dříve nebo později hynou. V případě, že se jedná o samotářský kus, tento byť třeba v delším časovém horizontu, ale se stejnou jistotou hyne hladem či vyčerpáním 8-) Zajímavá teorie, ale jak si počínati v případě, kdy mezi ekopanelem a izolací se pohybovati ráčí blíže neurčený druh, který celkem živě operuje po celé polovině střechy domu, tedy pokud oněch jedinců není více. Přístup z nitra domu si dovoluji zhola vyloučit!
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato Jako jediný jsi přesně pochopil náš problém s pobytem myší :-) Všechny co mohly vylézt už jsme na topinky nachytali, já jim je dávám se špekem. :-) Ale ty co jsou mezi ecopanelem a izolací nemají žádnou díru ven :-| . ani nevím, jak se tam vlastně dostaly :-( Myslím že přímo zvenku po zdi pod střechu, a ráda bych, aby tudy zase vylezly!
Odpovědět
Profilova fotka
ač to nezní zcela humánně, já bych je v nejhorším zplynoval. Nejprve vyvrtat díru a zavést hadičku s nějakým strašně myšoodpudivým extra smrdutým plynem.... no a když to nepomůže a myš v panické hrůze neuteče, tak přidat na síle plynu..... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Podle mě,..... kdybych já byl myš a měl dostatek žrádla... a to možná z těch ekopanelů bude... tak bych zůstal v klídečku v izolaci, než mě něco vypudí. Takže se kloním k systému "vydpudit" místo "nalákat".
Odpovědět
Profilova fotka
a co tak pískání... nějaké, co nebudou moci vydržet :) smrad bych v domě moc nechtěla :))
Odpovědět
Ahojte vsichni v novem roce - preji samozrejme vsecko dobre. Rad bych se zeptal na system zatepleni v patre. Zateplovali jste mezi krokvemi az za pozednici nebo jste zateplovali svislou snizenou pozednicovou "zed". Vyuzivate nekdo ten zesikmeny prostor? Dekuji za odpovedi
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?